Artykuły wg. daty publikacji (kalendarz).

« Styczeń 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Lądowanie śmigłowca LPR, niebezpieczne zanieczyszczenie... - raport straży pożarnej

środa, 24 październik 2018 13:30 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Zabezpieczenie miejsca lądowania śmigłowca LPR niosącego pomoc kobiecie, gaszenie pożarów i pomoc w usunięciu niebezpiecznego zanieczyszczenia na obwodnicy miasta, to niektóre działania naszych strażaków z ostatnich dni...

Lądowanie śmigłowca LPR

20.10.2018 r., po godzinie 10:00, dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej wysłał zastęp strażaków do miejscowości Jakubkowice w gminie Kostomłoty w celu zabezpieczenia miejsca lądowania Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz transportu 66-letniej kobiety wymagającej pomocy medycznej.

Sezon grzewczy

22.10.2018 r., po godzinie 06:00, do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej wpłynęło zgłoszenie o pożarze sadzy w kominie w jednym z budynków mieszkalnych w miejscowości Kostomłoty (Rynek).

- Pożar sadzy w kominie miał miejsce na trzeciej kondygnacji budynku. Działania strażaków polegały  na sprawdzeniu temperatury przewodu kominowego. Przy pomocy specjalistycznych urządzeń sprawdzono również zawartość tlenku węgla w mieszkaniu oraz przy pomocy piasku z kamieniami ugaszano pożar w kominie  – informuje Dariusz Domaradzki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej.

Pożar zarośli

W minionych dniach strażaków wzywano również do pożarów traw i ścierni. Między innymi do miejscowości Miękinia, gdzie  zniszczeniu uległo około  0,5 ha traw.  Z kolei w miejscowości Rakoszyce spaliło się 10 arów ścierni kukurydzy, natomiast pomiędzy miejscowościami Kostomłoty – Zabłoto na jednym z pól, spaliło się  około 5 arów ścierni kukurydzy oraz pobliskie trawy.

Łatwy sposób na pozbycie się problemu?

22.10. 2018 r., po godzinie 14:00, na terenie dawnego PGRu w miejscowości Przedmoście, prawdopodobnie na skutek podpalenia, doszło do pożaru śmieci.

- Hałda o wymiarze około 12  m kw., w której znajdowały się opony samochodowe, została zabezpieczona i ugaszona przy pomocy prądów piany ciężkiej - informuje rzecznik KP PSP.

Pożar ściółki lasu sosnowego

22.10.2018 r., przed godziną 18:00. dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze ściółki leśnej w miejscowości Mrozów.

- Wskutek pożaru spalone zostało około 10 arów ściółki lasu sosnowego. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu wody na ogień oraz dogaszaniu zarzewi ognia – wyjaśnia D.  Domaradzki.

Niebezpieczne zanieczyszczenie skrzyżowania

23.10.2018 r., dyżurny otrzymał zgłoszenie o zabrudzonej nawierzchni jedni na obwodnicy Środy Śląskiej (na skrzyżowaniu ulic Ogrodowej i Legnickiej).

- Zastępy straży pożarnej potwierdziły niebezpieczeństwo związane z dużą ilością błota na jezdni. Skrzyżowanie zostało zamknięte. Działania strażaków polegały na usunięciu błota przy pomocy wody podanej z wysokiego ciśnienia. Na miejscu działania znajdowała się służba drogowa oraz policja  – informuje rzecznik KP PSP.

(kb) fot. OSP Miękinia

 

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież