Lądowanie śmigłowca LPR, niebezpieczne zanieczyszczenie... - raport straży pożarnej

środa, 24 październik 2018 13:30 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Zabezpieczenie miejsca lądowania śmigłowca LPR niosącego pomoc kobiecie, gaszenie pożarów i pomoc w usunięciu niebezpiecznego zanieczyszczenia na obwodnicy miasta, to niektóre działania naszych strażaków z ostatnich dni...

Lądowanie śmigłowca LPR

20.10.2018 r., po godzinie 10:00, dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej wysłał zastęp strażaków do miejscowości Jakubkowice w gminie Kostomłoty w celu zabezpieczenia miejsca lądowania Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz transportu 66-letniej kobiety wymagającej pomocy medycznej.

Sezon grzewczy

22.10.2018 r., po godzinie 06:00, do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej wpłynęło zgłoszenie o pożarze sadzy w kominie w jednym z budynków mieszkalnych w miejscowości Kostomłoty (Rynek).

- Pożar sadzy w kominie miał miejsce na trzeciej kondygnacji budynku. Działania strażaków polegały  na sprawdzeniu temperatury przewodu kominowego. Przy pomocy specjalistycznych urządzeń sprawdzono również zawartość tlenku węgla w mieszkaniu oraz przy pomocy piasku z kamieniami ugaszano pożar w kominie  – informuje Dariusz Domaradzki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej.

Pożar zarośli

W minionych dniach strażaków wzywano również do pożarów traw i ścierni. Między innymi do miejscowości Miękinia, gdzie  zniszczeniu uległo około  0,5 ha traw.  Z kolei w miejscowości Rakoszyce spaliło się 10 arów ścierni kukurydzy, natomiast pomiędzy miejscowościami Kostomłoty – Zabłoto na jednym z pól, spaliło się  około 5 arów ścierni kukurydzy oraz pobliskie trawy.

Łatwy sposób na pozbycie się problemu?

22.10. 2018 r., po godzinie 14:00, na terenie dawnego PGRu w miejscowości Przedmoście, prawdopodobnie na skutek podpalenia, doszło do pożaru śmieci.

- Hałda o wymiarze około 12  m kw., w której znajdowały się opony samochodowe, została zabezpieczona i ugaszona przy pomocy prądów piany ciężkiej - informuje rzecznik KP PSP.

Pożar ściółki lasu sosnowego

22.10.2018 r., przed godziną 18:00. dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze ściółki leśnej w miejscowości Mrozów.

- Wskutek pożaru spalone zostało około 10 arów ściółki lasu sosnowego. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu wody na ogień oraz dogaszaniu zarzewi ognia – wyjaśnia D.  Domaradzki.

Niebezpieczne zanieczyszczenie skrzyżowania

23.10.2018 r., dyżurny otrzymał zgłoszenie o zabrudzonej nawierzchni jedni na obwodnicy Środy Śląskiej (na skrzyżowaniu ulic Ogrodowej i Legnickiej).

- Zastępy straży pożarnej potwierdziły niebezpieczeństwo związane z dużą ilością błota na jezdni. Skrzyżowanie zostało zamknięte. Działania strażaków polegały na usunięciu błota przy pomocy wody podanej z wysokiego ciśnienia. Na miejscu działania znajdowała się służba drogowa oraz policja  – informuje rzecznik KP PSP.

(kb) fot. OSP Miękinia

 

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację