Lubisz gotować? Zapraszamy do udziału w konkursie

czwartek, 07 marzec 2019 11:50 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Rusza druga edycja konkursu kulinarnego „Najlepsze w Powiecie Średzkim”. Pierwsze gotowanie odbędzie się 30 marca, a jego tematem będzie danie z jajkiem.

Zeszłoroczny konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem i zebrał wiele pozytywnych opinii stąd decyzja o jego kontynuacji. Konkurs ma aktywizować i integrować mieszkańców, doskonalić ich umiejętności kulinarne, a także promować lokalne talenty.

W tym roku konkurs będzie składał się z czterech spotkań - gotowań. Pierwsze już 30 marca, kolejne 25 maja, później w lipcu i wrześniu. Gotowanie będzie odbywać się w soboty, w Specjalnym Ośrodku Szkolno–Wychowawczym w Środzie Śląskiej. Uczestnikami mogą być koła gospodyń wiejskich, lokalne organizacje, uczniowie klas gastronomicznych, a także grupy nieformalne. Zwycięzca każdego etapu otrzyma nagrodę w wysokości 1 tys. złotych oraz tytuł i dyplom „Najlepsze w Powiecie Średzkim”.

– Zeszłorocznych uczestników prawdopodobnie nie trzeba będzie namawiać. Tym, którzy myślą nad udziałem powiemy, że to świetna zabawa, okazja do poznania innych kucharzy  amatorów oraz pochwalenia się swoimi umiejętnościami i przepisami – mówią pracownicy wydziału promocji starostwa, odpowiedzialni za organizację konkursu.

W tym roku dwie rzeczy uległy zmianie. Po pierwsze: w skład komisji oceniającej dania wejdą przedstawiciele drużyn startujących w danym etapie. Po drugie: książeczka z najlepszymi przepisami zostanie wydana dopiero po kolejnej, trzeciej edycji konkursu. Zapraszamy do zabawy!!! Ze względu na ograniczoną liczbę stanowisk w każdym etapie może wziąć udział max 12 zespołów.

Partnerami konkursu są: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Powiatowy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, Stowarzyszenie LGD „Szlakiem Granitu" oraz Stowarzyszenie LGD „Kraina Łęgów Odrzańskich”.

Zeszłoroczni, najbardziej utytułowani uczestnicy:

    1/ „Smakosze”, Środa Śląska

    2/ Sołectwo Chomiąża

   3/  „Jastrzębianki + Jastrząb”, Jastrzębce

    4/ Klub Nowoczesnej Gospodyni, Brzezinka Średzka

    5/ Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Konarach

    6/ „Kogutki Team”, Środa Śląska

Regulamin i karta zgłoszenia do pobrania TUTAJ

(rfp)

Komentarzy (4)

This comment was minimized by the moderator on the site

A te "jaki" to z gór sprowadzą? Kto zje całego jaka?

This comment was minimized by the moderator on the site

Z gotowaniem słabo, ale chętnie wpadne zjeść

This comment was minimized by the moderator on the site

A ja lubię dobrze zjeść, mogę przyjść?

This comment was minimized by the moderator on the site

fast food to ot nie będzie

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację