Majowy weekend: 14 zdarzeń drogowych, w tym 4 wypadki...

wtorek, 07 maj 2019 11:33 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Długi weekend majowy dobiegł końca. Dla wielu mieszkańców był to czas wypoczynku, natomiast dla średzkich policjantów, to okres bardzo intensywnej pracy.

Podczas sześciu minionych dni weekendu funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji przeprowadzili 126 różnego rodzaju interwencji, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 9 osób oraz zatrzymali 2 osoby poszukiwane. Policjanci czuwali też nad bezpieczeństwem podróżujących. Od wtorku do niedzieli ujawnili i zatrzymali 7 kierujących pod wpływem alkoholu.

Niestety, długi majowy weekend na drogach powiatu średzkiego nie należał do spokojnych. Podczas sześciu dni odnotowano łącznie 14 zdarzeń drogowych, w tym 4 wypadki, w których 6 osób zostało rannych oraz 10 kolizji.

Średzcy policjanci prowadząc wzmożone działania kontrolne, ujawnili i zatrzymali 7 osób, które mimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali 1 nietrzeźwego kierującego motorowerem. 21-letni mieszkaniec gminy Udanin zdecydował się prowadzić pojazd mechaniczny mając w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Kolejnych 6 osób wsiadło na rowery w stanie nietrzeźwości oraz w stanie po użyciu alkoholu.

Weekend majowy, to nie tylko czas wzmożonej pracy policjantów ruchu drogowego. W ciągu sześciu minionych dni funkcjonariusze przeprowadzili 126 różnego rodzaju interwencji. W wyniku prowadzonych działań, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 9 osób. Podczas działań funkcjonariusze zatrzymali 2 osoby poszukiwane.

asp. szt. Marta Stefanowska / fot. kb

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację