Malczycka podstawówka im. Skarbów Dolnego Śląska

czwartek, 04 październik 2018 18:56
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Szkoła Podstawowa w Malczycach  po wielu latach ponownie otrzymała imię. Od dziś budynek przy ulicy Szkolnej nosi nazwę im. Skarbów Dolnego Śląska.

We wcześniejszych latach placówka nosiła imię Generała Karola Świerczewskiego. Dzisiaj na wystawie zorganizowanej przy okazji nadania jej imienia, udało nam się znaleźć herb z tą nazwą.

Uroczystość rozpoczęto przed budynkiem szkolnym, gdzie przecięto symboliczną wstęgę oraz poświęcono budynek, wraz z tablicą. 

- Nie bez przyczyny szkoła nosi nazwę Skarbów Dolnego Śląska. Nie mam tu namyśli otaczających nas wielu pięknych zamków oraz zabytków, a Was drodzy uczniowie. To właśnie Wy jesteście najważniejszym skarbem Szkoły Podstawowej w Malczycach  – podkreślił ks. dziekan Jarosław Witoszyński.

Po inauguracji szkolnego święta, goście udali się ozdobionymi w ciekawostki Sarbów Dolnego Śląska korytarzami szkoły do auli.

- Przez kilka miesięcy poprzedzających dzisiejszą uroczystość uczniowie naszej szkoły przygotowywali się do niej. Począwszy od wyboru imienia dla szkoły wspólnie z gronem pedagogicznym oraz radą rodziców, poprzez wycieczki, przez tworzenie makiet, rysunków i plakatów, również poprzez słuchanie wierszy i opowiadań o Dolnym Śląsku, a także konkursów wiedzy oraz finału projektu uwiecznionego dzisiejszym spotkaniem  – przywitali gości przedstawiciele grona uczniowskiego.

Zgromadzonych przywitała także p. dyrektor szkoły, mgr. Marzena Łaziuk: - Szanowni Państwo, miło mi Was dzisiaj powitać w tak ważnym dniu dla naszej szkoły. Do nadania imienia przygotowywaliśmy się dosyć długo. Wszyscy Państwo jako przedstawiciele różnych instytucji będzie mieli okazję się wypowiedzieć w tej kwestii. No i wypadło na Skarby Dolnego Śląska. Rada rodziców i rada pedagogiczna, prawie w 100 % poparła ten wybór. Jest mi niezmiernie miło w tym ważnym, szczególnym dniu dla naszej szkoły powitać naszych gości.

Po przemówieniach zaproszonych gości odbyło się przekazanie sztandaru dla szkoły.

Uroczystość podkreśliły występy uczniów, którzy m.in. zaśpiewali: "Tu jest moje miejsce, tu jest mój ciasny, ale własny dom..." Na zakończenie, uczniowie wraz z nauczycielem, przygotowali krótkie  przedstawienie.

(kb) fot. kb

Proponowane artykuły:

Komentarze  

Permalink +2 zmal
nazwa co najmniej dziwna, dlaczego by nie nazwać np. imieniem kogoś znaczącego kto pochodzi z gminy ???
2018-10-05 17:22 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +1 Andrzej
np. Joanny Sz.
2018-10-06 12:43 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież