Malczycki Ośrodek Kultury wizytówką gminy (foto/wideo)

sobota, 24 marzec 2018 14:32 Dział: Malczyce
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wczoraj w Malczycach świętowano otwarcie Gminnego Ośrodka Kultury po remoncie. Uroczystość, połączona z konferencją prasową, odbyła się w nowo wyremontowanej sali widowiskowo - kinowej, więc na zakończenie nie mogło zabraknąć występów artystycznych.

 

- Witam bardzo serdecznie wszystkich przybyłych i bardzo dziękuję, że zdecydowaliście się dzisiejszego dnia razem z nami być w Malczycach i brać udział w tej wyjątkowej uroczystości, oficjalnego otwarcia Gminnego Ośrodka Kultury - mówił podczas wczorajszej uroczystości wójt Piotr Frankowski.

Jak wspomniał w swym wystąpieniu włodarz gminy, przebudowa GOK trwała około 4 miesiące, a kosztowała ponad 2 miliony złotych.

- Wszystko to, co dziś widzimy mogło się wydarzyć dzięki dotacji, którą otrzymaliśmy, a wcześniej dzięki uchwale Zarządu Województwa Dolnośląskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego pn. Dziedzictwo Kulturowe - podkreślał wójt.

A jest na co patrzeć, stare przypominające dawny ustrój pomieszczenia nabrały blasku, szczególnie mamy tu na myśli wspomnianą salę, która teraz śmiało może być wizytówką nie miejscowości, ale całej gminy. Nowocześnie wyposażona, "usprzętowiona", odpowiednio oświetlona oraz nagłośniona, będzie teraz służyła mieszkańcom.

- Naród pozbawiony swoich tradycji i kultury jest skazany na zagładę. Dlatego też zarówno ja, jak i pracownicy GOK oraz mieszkańcy, jesteśmy bardzo wdzięczni, że obecne władze gminy postanowiły zainwestować w malczycką kulturę - dziękowała Magdalena Kożuszko, dyrektor GOK-u. - Szanowni Państwo! To jest bardzo dobra inwestycja, która na pewno zwróci się z nawiązką - mówiła p. dyrektor dziękując wszystkim, którzy zaangażowali się w remont placówki.

W uroczystości uczestniczyli także m.in. Członek Zarządu Województwa Dolnośląksiego, Tadeusz Samborski, radni gminy Malczyce, wójtowie ościennych gmin, zastępca burmistrza Środy Śl., starosta średzki i miejscowi duchowni - ks. proboszcz Bolesław Sylwestrzak i ks. mitrat Michał Szlaga, którzy dokonali poświęcenia obiektu.

Przypominamy, że dzisiaj o godzinie 17.00, w nowo wyremontowanej sali GOK, odbędzie się koncert kwartetu smyczkowego Diverso. Zapraszamy wszystkich mieszkańców, w imieniu wójta i dyrektora GOK. Wstęp oczywiście wolny!

(red) fot. wk

WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany piątek, 30 marzec 2018 23:06

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
0 Characters
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację