Marcowe chłody przegnane! "Skrzaty" i "Krasnale" wyczarowały wiosnę!

piątek, 23 marzec 2018 15:38 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

21 marca, gdy wagarowicze grasowali w najlepsze, pracowite i dobre duszki z Zespołu Przedszkolnego Specjalnego przy Stowarzyszeniu "OSTOJA" w Środzie Śląskiej krzątały się wokół płonącego ogniska.

Pomimo chłodu i bezwstydnie panoszącego się w trawie śniegu, dzielnie wabiły do nas tę kwiecistą, zieloną damę. Ekologiczne marzanny, przygotowane przez dzieci i rodziców w ramach konkursu organizowanego przez kadrę ośrodka, nie miały sobie równych!

Zapomnijmy o zwykłych tradycyjnych lalkach! Na widok tych cudowności Wiosna (bez przeciągania się i leniwego ziewania!) jechała ekspresem na słonecznym promieniu, aby osobiście podziwiać piękne, unikatowe marzanny. Wśród nich była np. marzanna chłopiec - w zawadiackiej czapce z daszkiem, na specjalnie skonstruowanym wózku - pojeździe, bliźniaczo podobna do właściciela.

Dzieci dumnie dzierżyły w dłoniach (to nic, że czasem z niewielką pomocą wychowawców...) niezwykłe postacie z bajek - oryginalnie pomyślane i wykonane. Można było podziwiać np. marzannę afrykańską księżniczkę, damę w wykwintnym stroju i biżuterii oraz Spongebob`a.

Gdy będziecie państwo z błogością wdychać w nozdrza zapachy wiosny wystawiając twarz do słońca mrużąc oczy, wiedzcie, komu to zawdzięczacie - "Skrzatom" i "Krasnalom", które często schowane za drzewami, jak to w bajkach bywa, napełniają naszą codzienność uśmiechem, kolorem, ciepłem i przygodą.

Bożena Boboń - Jastrzębska / fot. jd, wk

 

Dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego w Środzie Śląskiej p. Alicja Winiarska oraz nauczycielki p. Monika Jasińska i Emilia Grzegorek serdecznie dziękują rodzicom za twórcze zaangażowanie i perfekcyjne wykonanie prac konkursowych oraz dostarczenie nam niezapomnianych wrażeń.

 

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany sobota, 31 marzec 2018 00:36

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież