Matury rozpoczęte. Na początek język polski

poniedziałek, 06 maj 2019 11:23 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dziś w Powiatowych Zespołach Szkół Ponadgimnazjalnych w Środzie Śląskiej do egzaminu dojrzałości przystąpiło 127 maturzystów.

W Powiatowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Wincentego Witosa do egzaminu maturalnego przystąpiło 48 uczniów, natomiast w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnhych nr 1 im. Mikołaja Kopernika 79 uczniów.

Matury rozpoczęto, jak co roku, z obowiązkowym testem z języka polskiego na poziomie podstawowym o godzinie 09:00, natomiast dodatkowy poziom rozszerzony zostanie rozpoczęty o godzinie 14:00. Na napisanie egzaminu uczniowie mają 170 minut,  w testach czekają na nich pytania zamknięte oraz otwarte. Jednym z najważniejszych zdań jest praca pisemna.

Na początek maturzyści zmagali się z interpretacją wiersza „Samotność” Anny Świrszczyńskiej oraz rozprawką odwołując się do podanego fragmentu Dziadów cz. 3 , całego dramatu oraz wybranego tekstu kultury. 

Jak podkreśla wicedyrektor PZSP nr 2 Ilona Pietrzak – do jutrzejszego egzaminu z matematyki przystąpi większa liczba maturzystów, ponieważ pojawią się osoby, które z „królową nauk” zmagają się już nie pierwszy raz.

Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia oraz jak  najlepszych wyników!

(kb) / fot. Powiat Średzki

Proponowane artykuły:

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację