Medale w Udaninie rozdane!

wtorek, 09 październik 2018 12:07
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

6 października w Gminie Udanin odbyła się uroczystość wręczenia medali, przyznanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę parom małżeńskim, które w tym roku obchodziły jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego. 

W imieniu władz państwowych medale wręczyła wójt gminy Teresa Olkiewicz, na której wniosek zostały przyznane. Odznaczeni jubilaci to Państwo: Irena i Kazimierz Dudek z Jarosławia, Marianna i Jan Dudek z Ujazdu Górnego, Cecylia i Bronisław Grendysz z Lusiny, Stefania i Czesław Grochalscy z Pichorowic, Elżbieta i Tadeusz Korońscy z Konar, Henryka i Bronisław Lejba z Udanina, Jadwiga i Mieczysław Marcjan z Piekar, Teresa i Franciszek Podsiedlik z Lusiny i  Genowefa i Józef Szczepanowscy z Lasku. Jubilaci otrzymali także z rąk pani wójt,  przewodniczącego Rady Gminy Janusza Strzeleckiego i zastępcy kierownika USC Jana Podedwornego listy gratulacyjne, bukiety kwiatów, słodkie upominki oraz wiele serdecznych życzeń. Z okazji Jubileuszu pożycia małżeńskiego składamy naszym Jubilatom gratulacje za chlubne przeżycie tak pięknej, wspólnej drogi życia.

 Życzymy długich i pogodnych lat życia w jak najlepszym zdrowiu i zadowoleniu, w niegasnącej miłości otoczenia najbliższych – mówiła pani wójt, składając życzenia. Rangę wydarzenia podkreślił odśpiewany wspólnie z zespołem ludowym Cicha Woda Hymn Narodowy. Był także przygotowany przez organizatorów  ogromny tort, tradycyjny toast oraz słodki poczęstunek również dla rodzin, które przybyły z jubilatami. Uroczystość swoim występem uświetnił występ Cichej Wody. Zespół zaśpiewał piosenki o przemijaniu, ale także wesołe ludowe przyśpiewki, które porwały zgromadzonych do tańca.

Uroczystość bardzo się podobała jubilatom i jak sami stwierdzili, cieszą się, że po tylu latach jeszcze ktoś o nich pamięta i zechciał przygotować z tej okazji takie wspaniałe i doniosłe spotkanie. Był to piękny ukłon w stronę małżeństw, które przez 50 lat służyły swoim rodzinom i budowały swoją małą ojczyznę, którą jest gmina.

V.Leńska

Proponowane artykuły:

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież