Medalowa sobota średzkich karateków

niedziela, 30 wrzesień 2018 18:18
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

We Wrocławiu oraz Lubinie, 28 września odbyły 2 turnieje karate, w których udział wzięli średzcy karatecy.

We Wrocławiu przy ulicy Gwarnej odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Młodzików w Karate Fudokan, których organizatorem, przy wsparciu Polskiego Związku Karate Fudokan WKSA, był  Budokan Wrocław. W zawodach tych startowali młodzicy i młodziczki w wieku 11-13lat.

Podopieczni senseia Bogusława Boczniewicza wywalczyli 7 medali - 2 złote, 2 srebrne i 3 brązowe. Złoty w kumite i srebrny w kata wywalczył Michał Dziedzicki. Maria Kułakowska wygrała konkurencję kata i była trzecia w kumite. Kolejny srebrny medal w kumite zdobył Adam Dul. Medale brązowe przypadły: w kata Emilii Wysockiej oraz w kumite Bartoszowi Zamaro.

W Lubinie z kolei odbył się turniej karate goju ryu „Lubin Cup’ 2018”. Organizatorem był klub Karate Goju Ryu Shuseikan Poland. Startowało około 100 zawodników z 9 klubów.   

Bardzo dobrze w tych zawodach, podobnie jak we Wrocławiu, spisała się ekipa ze Środy Śląskiej. Podopieczni senseia Boczniewicza zdobyli w swoich kategoriach wiekowych 15 medali - 7 złotych,  3 srebrne oraz 5 brązowych.

Pierwsze miejsca w kata: Milena Żurek w 3 kategoriach wiekowych 9, 11, 13 lat. Kamil Brzeziński w 2 kategoriach wiekowych 11 i 13 lat.

W kihonie złote medale zdobyli - Sławomir Masełek oraz Zuzanna Rudnicka,

Drugie miejsca w kata zajęli - Alicja Dudejcz i Sławomir Masełek,

W konkurencji kihon srebrny medal wywalczył Wojciech Raczek.

Brązowe medale w kata zdobyli - Zuzanna Rudnicka, Maja Pełka oraz Wojciech Raczek.

Brąz w kihonie wywalczyli - Nicolai Howe i Marcelina Ćwiąkalska.

- Był to  pierwszy i bardzo udany start średzkich karateków w tym sezonie, w którym nasi zawodnicy wywalczyli 22 medale - podsumowuje B. Boczniewicz.

 Już za tydzień kolejne zawody. Tym razem  będzie to największy i najbardziej prestiżowy turniej karate olimpijskiego WKF w Polsce - POLISH OPEN - XII INTERNATIONAL KARATE GRAND PRIX BIELSKO BIAŁA. Oprócz wszystkich najlepszych zawodników z Polski, w zawodach wystartuje 1602 zawodników z 33 krajów (z 209 klubów). Do Bielska przyjadą karatecy m.in. z Japonii, Niemiec, Francji, Anglii, Danii, Włoch, Norwegii, Ukrainy, Turcji, Słowacji, Szkocji, Walii, Rosji, Maroka, Rumunii, Chorwacji, Litwy, Łotwy, Holandii, Czech, Malty, Austrii, Armenii, Białorusi, Egiptu, Węgier, Grecji, Estonii, a nawet Nowej Zelandii czy Kamerunu. Średzką sekcję reprezentować będzie 10 zawodników i trener.

- Koszty przejazdu busem gminnym, startu w zawodach oraz noclegów naszej ekipy w 100 procentach pokryje Gmina Środa Śląska, za co serdecznie dziękujemy - podkreśla trener średzkich karateków.

(rol/bb) fot. bb

Komentarze  

Permalink +9 Elvis
BRAWO! Brawo, brawo...
2018-09-30 19:30 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +10 kibic
No i super .Gratulacje dla dzieciaków i trenera tak trzymać
2018-09-30 18:47 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież