Mężczyzna spał na ziemi. Interweniowała Straż Miejska

czwartek, 01 marzec 2018 14:02 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W związku z silnymi mrozami zarówno policja, jak i straż miejska prowadzą intensywne kontrole w miejscach, w których mogą przebywać osoby bezdomne lub osoby wymagające niezbędnej pomocy.

 

Jak informowaliśmy ostatnio, do komendy straży miejskiej codziennie wpływają zgłoszenia, z których wynika, że osoby zarówno bezdomne, jak również osoby będące w stanie upojenia alkoholowego i osoby starsze wymagają niezbędnej pomocy.

- W ostatnim okresie wpłynęło do nas dość dużo zgłoszeń o osobach, których życie może być zagrożone z uwagi na ich stan i bardzo niskie temperatury. We wszystkich przypadkach zostały podjęte działania – informują strażnicy miejscy. - Dziś w godzinach rannych odebraliśmy telefon od starszej osoby, która poinformował nas, że temperatura w jej w mieszkaniu od kilku dni jest bardzo niska – wyjaśniają.

O sytuacji kobiety powiadomiono średzki GOPS, którego pracownicy wraz ze strażnikiem miejskim udali się do miejsca zamieszkania starszej osoby, by udzielić kobiecie niezbędnej pomocy.

- Niezależnie od zgłoszeń, straż miejska praktycznie codziennie na każdej zmianie, szczególnie II i III, kontroluje miejsca, w których osoby bezdomne i pod wpływem alkoholu mogą potrzebować pomocy – wyjaśniają strażnicy.

Mężczyzna spał na ziemi

Jak już informowaliśmy, kilka dni temu strażnicy miejscy interweniowali w Przedmościu, gdzie pod sklepem leżał nietrzeźwy mężczyzna. Strażnicy miejscy interweniowali również wobec mężczyzny, który w Szczepanowie spał w wiacie przystankowej.

- 11 lutego otrzymaliśmy zgłoszenie, z którego wynikało, że na poboczu drogi 94 leży osoba nietrzeźwa. Po przybyciu na miejscu zastaliśmy mężczyznę, który oświadczył, że nie wymaga pomocy pogotowia ratunkowego – wyjaśniają strażnicy miejscy.

Mężczyzna został przewieziony przez funkcjonariuszy do miejsca zamieszkania.

Prosił o pomoc strażników

9 lutego do Komendy Straży Miejskiej zgłosił się 60-letni mieszkaniec Środy Śląskiej z prośbą o pomoc. Jak twierdził, jest osobą bezdomną, a lokal, w którym wcześniej zamieszkiwał kilka lat temu uległ spaleniu. W ostatnim czasie mężczyzna przebywał w ośrodku odwykowym, natomiast w tej chwili nie ma miejsca stałego zamieszkania. W związku z niskimi temperaturami prosił o pomoc.

- Poinformowaliśmy mężczyznę, że jedyną możliwością zapewnienia mu pomocy w mroźną noc jest nocleg w schronisku dla osób bezdomnych. Po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu, około godziny 2 w nocy udaliśmy się z mężczyzną do Wrocławia, gdzie został przekazany personelowi placówki - wyjaśniają strażnicy miejscy.

Kobieta spała na klatce

Kilka dni temu funkcjonariusze straży miejskiej interweniowali w jednym z budynków w Środzie Śląskiej, gdzie zdaniem osoby zgłaszającej na klatce schodowej spała kobieta.

- Na miejscu zgłoszenie potwierdziło się. Kobieta oświadczyła, że udaje się do swojego miejsca zamieszkania – relacjonują zdarzenie funkcjonariusze straży miejskiej.

(isz) fot. zdj. ilustracyjne

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 05 marzec 2018 22:54

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację