Mężczyzna spał na ziemi. Interweniowała Straż Miejska

czwartek, 01 marzec 2018 14:02 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W związku z silnymi mrozami zarówno policja, jak i straż miejska prowadzą intensywne kontrole w miejscach, w których mogą przebywać osoby bezdomne lub osoby wymagające niezbędnej pomocy.

 

Jak informowaliśmy ostatnio, do komendy straży miejskiej codziennie wpływają zgłoszenia, z których wynika, że osoby zarówno bezdomne, jak również osoby będące w stanie upojenia alkoholowego i osoby starsze wymagają niezbędnej pomocy.

- W ostatnim okresie wpłynęło do nas dość dużo zgłoszeń o osobach, których życie może być zagrożone z uwagi na ich stan i bardzo niskie temperatury. We wszystkich przypadkach zostały podjęte działania – informują strażnicy miejscy. - Dziś w godzinach rannych odebraliśmy telefon od starszej osoby, która poinformował nas, że temperatura w jej w mieszkaniu od kilku dni jest bardzo niska – wyjaśniają.

O sytuacji kobiety powiadomiono średzki GOPS, którego pracownicy wraz ze strażnikiem miejskim udali się do miejsca zamieszkania starszej osoby, by udzielić kobiecie niezbędnej pomocy.

- Niezależnie od zgłoszeń, straż miejska praktycznie codziennie na każdej zmianie, szczególnie II i III, kontroluje miejsca, w których osoby bezdomne i pod wpływem alkoholu mogą potrzebować pomocy – wyjaśniają strażnicy.

Mężczyzna spał na ziemi

Jak już informowaliśmy, kilka dni temu strażnicy miejscy interweniowali w Przedmościu, gdzie pod sklepem leżał nietrzeźwy mężczyzna. Strażnicy miejscy interweniowali również wobec mężczyzny, który w Szczepanowie spał w wiacie przystankowej.

- 11 lutego otrzymaliśmy zgłoszenie, z którego wynikało, że na poboczu drogi 94 leży osoba nietrzeźwa. Po przybyciu na miejscu zastaliśmy mężczyznę, który oświadczył, że nie wymaga pomocy pogotowia ratunkowego – wyjaśniają strażnicy miejscy.

Mężczyzna został przewieziony przez funkcjonariuszy do miejsca zamieszkania.

Prosił o pomoc strażników

9 lutego do Komendy Straży Miejskiej zgłosił się 60-letni mieszkaniec Środy Śląskiej z prośbą o pomoc. Jak twierdził, jest osobą bezdomną, a lokal, w którym wcześniej zamieszkiwał kilka lat temu uległ spaleniu. W ostatnim czasie mężczyzna przebywał w ośrodku odwykowym, natomiast w tej chwili nie ma miejsca stałego zamieszkania. W związku z niskimi temperaturami prosił o pomoc.

- Poinformowaliśmy mężczyznę, że jedyną możliwością zapewnienia mu pomocy w mroźną noc jest nocleg w schronisku dla osób bezdomnych. Po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu, około godziny 2 w nocy udaliśmy się z mężczyzną do Wrocławia, gdzie został przekazany personelowi placówki - wyjaśniają strażnicy miejscy.

Kobieta spała na klatce

Kilka dni temu funkcjonariusze straży miejskiej interweniowali w jednym z budynków w Środzie Śląskiej, gdzie zdaniem osoby zgłaszającej na klatce schodowej spała kobieta.

- Na miejscu zgłoszenie potwierdziło się. Kobieta oświadczyła, że udaje się do swojego miejsca zamieszkania – relacjonują zdarzenie funkcjonariusze straży miejskiej.

(isz) fot. zdj. ilustracyjne

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 05 marzec 2018 22:54

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież