Mieszkańcy alarmują - śmierdząca sprawa!

wtorek, 17 lipiec 2018 13:17
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

- Smród dociera z Ligotki, z byłej stacji PKP, gdzie jest składowany obornik i resztki zwierząt, cale hałdy po 8 metrów w górę! Proszę jechać i sobie zobaczyć - twierdzi jeden z mieszkańców. Postanowiliśmy to sprawdzić.

 

Na miejsce składowania pomiędzy Ligotką, a Bukówkiem udaliśmy się w niedzielę 15 lipca. W połowie drogi do Ligotki poczuliśmy odrażający odór, trudny do wytrzymania. Gdy już mieniliśmy zakręt, zobaczyliśmy wspominanie składowisko. Po prawej stronie, na dawno nieużytkowanych torach kolejowych i placu wyłożonym z kostki brukowej widać około 8-metrową, wysoką i 10 m długą, hałdę obornika. Widoczne są ślady traktora. Tak skrupulatnie usypana hałda zajęła na pewno komuś sporo czasu. Należy tu wspomnieć, że tuż za nią znajdują się nasypy z wapna. 

Postanowiliśmy pojechać do Ligotki. Niestety nikogo, prócz tabliczki z napisem "Teren prywatny" nie spotkaliśmy. W dalszej podróży, na trasie Ligotka - Proszków znaleźliśmy kolejne składowiska obornika, jednak nie było już czuć takiego odrażającego odoru, wyglądał na wysuszony. Tu spotkaliśmy jedną z mieszanek Proszkowa. - Faktycznie kilka dni temu smród w naszej miejscowości był przeogromny. Tak okropnie śmierdziało, że wszyscy mieszkańcy zamykali okna - powiedziała.

Wczoraj zgłosiliśmy sprawę Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej, dziś dowiedzieliśmy się, że dyżurny natychmiast wysłał funkcjonariuszy na miejsce w celu wyjaśnienia sprawy. 

- Sporządzona została notatka oraz dokumentacja zdjęciowa, a sprawa została zgłoszona do Wydziału Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej - poinformowano nas w SM, gdzie dowiedzieliśmy się także, że sytuacja ta znana jest strażnikom miejskim i wydziałowi Urzędu Miejskiego od miesiąca: - Właściciel otrzymał pouczenie i nakaz usunięcia obornika w wyznaczonym terminie. Pryzmat obornika został już znacznie zmniejszony, ponieważ wcześniej miał około 100 m długości i 10 m wysokości. 

Zdaniem strażników panujący tam obecnie fetor może być spowodowany naruszeniem składowiska celem jego wywozu, ponieważ podczas wcześniejszej ich wizyty, przy 30-stopniowym upale, nie był on aż tak odczuwalny.

Nikt z urzędników nie potwierdza składowania tam szczątków zwierzęcych.

(red/kb) fot. kb

IMG 4648

IMG 4647

IMG 4656

IMG 4657

IMG 4662

IMG 4663

Ostatnio zmieniany środa, 18 lipiec 2018 02:58

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież