Mieszkaniec gminy Miękinia z Pucharem Świata!

czwartek, 09 sierpień 2018 15:14 Dział: Sport / nowy
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Sport odgrywa coraz ważniejszą rolę w życiu wielu z nas. Siłownie nie narzekają na brak klientów, a wszelkie organizowane zawody cieszą się ogromną frekwencją.

Są dyscypliny bardziej znane i mniej, jedni je uprawiają dla dobrej kondycji fizycznej, inni by się sprawdzić...

W sezonie letnim rozpoczęto rozgrywki w siatkówkę plażową, która jest odwzorowaniem gry piłki siatkowej. Jedyną różnicę możemy zauważyć w podłożu, po którym stąpamy. W tym przypadku warunki są utrudnione, ponieważ teren jest grządki i nierówny. Problemem, nawet  w najdokładniejszym podaniu, może okazać się wiatr, który potrafi znacząco zmienić kierunek lotu piłki.

Jednak to nie zniechęca miłośników tej dyscypliny. Jednym z nich jest 47- letni mieszkaniec Miękini, pan Jacek Moliński. Jest on reprezentantem polskiej kadry w Siatkówce Osób Niepełnosprawnych. Podzielił się z nami informacją o sukcesie, który odniósł razem z drużyną na tegorocznych zawodach o Puchar Świata Osób Niepełnosprawnych w Kazachstanie.

- W siatkówkę gram od wielu lat, lubię ten sport. Mam za sobą wiele osiągnięć. Brałem udział w Paraolimpiadzie w Sidney. Kilka lat temu zorganizowaliśmy zawody w piłkę siatkową halową w Miękini. Na moje zaproszenie przyjechali koledzy z reprezentacji Polski w Siatkówce Osób Niepełnosprawnych – opowiada pan Jacek. - W dniach 3-5 sierpnia br. wyjechaliśmy do Kazachstanu. W Aktau odbywały się zawody siatkarskie o Plażowy Puchar Świata Osób Niepełnosprawnych.

W  rozgrywkach udział wzięły dwie polskie drużyny. Polska II wygrała Puchar Świata pokonując reprezentację gospodarzy, natomiast Polska I zdobyła 4. miejsce. Nadmienić tu należy, że zasady gry są praktycznie takie same jak u osób pełnosprawnych. Jedna różnica jest taka, że jedna drużyna liczy trzech zawodników.

Do Kazachstanu wyjechali zawodnicy trzech klubów: ZSR Start Zielona Góra, Start Łódź oraz IKS Atak Elblągg.  W pierwszym zespole zagrali: Rafał Wójtowicz, Krzysztof Wojtaszek, Mateusz Pilak oraz rezerwowy – Mateusz Tyrcz. Drugą drużynę tworzyli: Artur Wąsowicz, Jacek Moliński i Łukasz Zieliński.

- W fazie grupowej lepiej poradziła sobie Polska II, która tę część turnieju przeszła bez porażki. Najpierw biało-czerwoni, bez straty seta, uporali się z pierwszym zespołem Słowacji (21:8, 21:12), a następnie w takim samym stosunku setowym wykazali wyższość nad drugim zespołem Kazachstanu (21:18, 21:13). Nieco gorzej poszło Polsce I, która wprawdzie w pierwszym meczu okazała się lepsza od drugiego zespołu Słowacji (21:14, 21:18), ale musiała uznać wyższość pierwszej ekipy Kazachstanu, z którą nie ugrała nawet jednej partii (9:21, 13:21) –  informują organizatorzy.

Nadmienić należy, że w półfinale polskie drużyny rozegrały mecz przeciwko sobie. Lepsza okazała się drużyna II, która pokonała rodaków do 12 i 13 punktów, tym samym zapewniając sobie udział w finale z drużyną z Kazachstanu.

Jednak w sporcie osób niepełnosprawnych wyniki nie są najważniejsze, a możliwość rywalizacji, sprawdzania się do przełamywania barier, dlatego obu drużynom składamy gratulacje oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych!

 (kb) fot. archiwum prywatne Jacka Molińskiego

Zwycięska drużyna, od lewej:
Artur Wąsowicz - IKS Atak, Łukasz Zieliński - Start Zielona Góra, Jacek Moliński - Start Zielona Góra. 

 

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany czwartek, 09 sierpień 2018 16:06

Komentarze  

Permalink 0 Wawiór
I dlatego jestem za tym żeby inwestować w lokalny sport bo w przypadku sukcesu będzie to ogromna reklama dla miejscowości. Mam nadzieję że po najbliższych wyborach zwycięzcy pomyślą o takich ludziach i przeznaczą fundusze na rozwój lokalnych inwestycji związanych ze sportem?
2018-08-10 11:57 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +1 stąd
gratuluję i życzę kolejnych sukcesów
2018-08-09 17:20 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 Marek
Kolejne sukcesy można wspomóc a wystarczy że rządzący pomogą trochę i znajdą fundusze lub sponsora. Jest naprawdę wiele opcji tylko trzeba trochę chęci. Bez wsparcia o sukcesy ciężko chociaż nasi pokazują że i dają radę.
2018-08-11 19:37 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież