Mieszkaniec: "Proszę o nas też dbać i również zrobić takie kursy"

czwartek, 06 grudzień 2018 13:11 Dział: Listy / opinie
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ostatnim czasie do naszej redakcji wpłynęło zapytanie: dlaczego autobusy szkolne, które kursują za darmo przez miejscowości Rachów, Wilczków i Chełm, nie obejmują na swojej trasie miejscowości Mazurowice?

- Irytuje mnie to, że nasza wioska jest jawnie gorzej traktowana przez władze. Chociażby wójt zrobił darmową komunikację, aby można było pojechać do ośrodka, natomiast my nie mamy żadnej możliwości... Apeluję wójcie proszę o nas też dbać i również zrobić takie kursy  – pisze mieszkaniec Mazurowic.

Skontaktowaliśmy się z Gminą Malczyce w tej sprawie. Oto odpowiedź:

- Darmowe przewozy, które realizowane są na terenie naszej gminy są spowodowane wycofaniem się przewoźnika, który kursował wspomnianą trasą. Linie nie przebiegały przez miejscowości Mazurowice, dlatego też autobus nie jeździ przez te miejscowości. Sprawa połączeń poszczególnych wsi z Malczycami jest w toku. Cały czas prowadzimy rozmowy z przewoźnikami  – informuje pracownik UG Malczyce zajmujący się transportem publicznym.

(kb) / fot. zdj. ilustracyjne

Komentarze (5)

This comment was minimized by the moderator on the site

Ja wiem jedno gmina mówi to co jest jej wygód ie a nie robi nic dla mieszkańców od 2 miesięcy czytam że rozmawia z przewoźnikami i nic? Co z tych rozmów wynikło? Nic? A jak był problem z tra sportem tak jest dalej tylko oszukuje mieszkancow

This comment was minimized by the moderator on the site

Bardzo dziękuję że o tym napisaliscie, jednak jak sami państwo widzą nigdy nie było autobusu, mało tego, nie ma sklepu bardzo duża część osób musi chodzić pieszo. A stanowisko gminy? Nie było to po co im dawać autobus? Tylko porwierdzili że nasza wioska zawsze na końcu....

This comment was minimized by the moderator on the site

Popieram!

This comment was minimized by the moderator on the site

To co ze nie jeździł nigdy nie mieli możliwości połączenia więc wójt powinien o nich też zadbać i dać możliwość dojazdu do ośrodka zdrowia itp dyskryminuje ich to prawda podobnie rusko nie ładnie!

This comment was minimized by the moderator on the site

Ale kiedy coś z tego będzie.... Jak otwierał powinni zrobić dla wszystkich miejscowości to jest dyskryminacja

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację