Mikołajkowe spotkania z policjantami

środa, 12 grudzień 2018 13:22 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej postanowili wykorzystać okres wręczania prezentów i spotkali się z najmłodszymi mieszkańcami w Lutyni, aby wręczyć im upominki i zaprezentować im swój zawód.

Był pokaz wyposażenia funkcjonariuszy do służby, ale też drobne upominki w postaci balonów i elementów odblaskowych oczywiście. Każde bowiem takie spotkanie, oprócz zabawy, niesie ze sobą zasób wiedzy dotyczący bezpieczeństwa dzieci, w szczególności podczas ich drogi do przedszkola i szkoły.

Podczas spotkań z dziećmi policjanci przypominali o podstawowych zasadach poruszania się po drodze, aby droga do przedszkola i szkoły była bezpieczna. Zachęcali do stosowania elementów odblaskowych, których zastosowanie było doskonale znane nawet najmłodszym. Każdy przedszkolak otrzymał opaskę odblaskową obiecując, że będzie ją nosić.

Funkcjonariusze mówili też o bezpiecznym podróżowaniu maluchów, które powinny być przewożone w fotelikach samochodowych lub innych urządzeniach bezpieczeństwa, a także o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa, o którym to zapominają ich rodzice.

Aby spotkania były dla dzieci ciekawe, policjanci opowiadali również o swoim zawodzie, w tym również o wyposażeniu do służby.

Chociaż śniegu za oknem nie widać, policjanci z uwagi na zbliżającą się zimę, nie zapomnieli o kilku uwagach na temat bezpiecznych zabaw podczas tej szczególnej pory roku. Była więc mowa o zagrożeniach związanych z zamarzniętymi zbiornikami wodnymi, czy korzystaniu z jazdy na nartach, czy sankach.

W cyklu spotkań z policjantami wzięło udział ponad 100 dzieci.

(ms) / fot. kpp

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany środa, 12 grudzień 2018 13:28

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież