Mikołajkowe spotkania z policjantami

środa, 12 grudzień 2018 13:22 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej postanowili wykorzystać okres wręczania prezentów i spotkali się z najmłodszymi mieszkańcami w Lutyni, aby wręczyć im upominki i zaprezentować im swój zawód.

Był pokaz wyposażenia funkcjonariuszy do służby, ale też drobne upominki w postaci balonów i elementów odblaskowych oczywiście. Każde bowiem takie spotkanie, oprócz zabawy, niesie ze sobą zasób wiedzy dotyczący bezpieczeństwa dzieci, w szczególności podczas ich drogi do przedszkola i szkoły.

Podczas spotkań z dziećmi policjanci przypominali o podstawowych zasadach poruszania się po drodze, aby droga do przedszkola i szkoły była bezpieczna. Zachęcali do stosowania elementów odblaskowych, których zastosowanie było doskonale znane nawet najmłodszym. Każdy przedszkolak otrzymał opaskę odblaskową obiecując, że będzie ją nosić.

Funkcjonariusze mówili też o bezpiecznym podróżowaniu maluchów, które powinny być przewożone w fotelikach samochodowych lub innych urządzeniach bezpieczeństwa, a także o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa, o którym to zapominają ich rodzice.

Aby spotkania były dla dzieci ciekawe, policjanci opowiadali również o swoim zawodzie, w tym również o wyposażeniu do służby.

Chociaż śniegu za oknem nie widać, policjanci z uwagi na zbliżającą się zimę, nie zapomnieli o kilku uwagach na temat bezpiecznych zabaw podczas tej szczególnej pory roku. Była więc mowa o zagrożeniach związanych z zamarzniętymi zbiornikami wodnymi, czy korzystaniu z jazdy na nartach, czy sankach.

W cyklu spotkań z policjantami wzięło udział ponad 100 dzieci.

(ms) / fot. kpp

Ostatnio zmieniany środa, 12 grudzień 2018 13:28

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację