Artykuły wg. daty publikacji (kalendarz).

« Styczeń 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Mistrzostwa radnych - kto zwycięzcą tegorocznej edycji?

czwartek, 15 marzec 2018 10:05 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Czwarty raz z rzędu, a szósty w historii, Powiat Strzeliński został zwycięzcą Mistrzostw Radnych Dolnego Śląska w Halowej Piłce Nożnej. Impreza odbyła się 10 marca w Środzie Śląskiej, pod patronatem marszałka województwa.

 

W sportowych zmaganiach wzięło udział sześć samorządów. To być może skromna liczba, ale sportowa rywalizacja stała na najwyższym poziomie. Nasze dwie drużyny okazały się bardzo gościnne i odpadły z turnieju po rundzie zasadniczej, rozegranej systemem „każdy z każdym”. Tak więc w pierwszym półfinale spotkał się Ostrzeszów ze Strzelinem, wynik tego pojedynku to 0:2 dla Strzelina.

W drugim półfinale wspaniale grająca Oleśnica pokonała 3:1 Świdnicę. Mały finał to dwubramkowe zwycięstwo Ostrzeszowa nad Świdnicą. Finał przyniósł wiele wspaniałych emocji. Oleśnica, bawiąca się z nami od dwunastu lat, pierwszy raz zagrała w rundzie finałowej! Oleśniczanie wyszli na boisko niebywale zmotywowani, jednak wielokrotny mistrz nie dał sobie odebrać tytułu. Trzy strzelone bramki zapewniły mu pierwsze miejsce na podium i puchar ufundowany przez marszałka województwa dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego.

Oprócz nagród głównych wręczono także nagrody specjalne ufundowane przez DZPN. Królem strzelców został Wojciech Bochnak z drużyny Strzelina, a najlepszym zawodnikiem Adam Cupiński ze Świdnicy. Za najlepszego bramkarza sędziowie uznali Marka Kosmalę z Oleśnicy. Puchar specjalny wrocławskiego TKKF-u za grę i zabawę otrzymał turniejowy debiutant – Ostrzeszów. Wyróżniono też najstarszego i najmłodszego zawodnika. Pamiątkowe statuetki otrzymali Stefan Grycz (rocznik 1948) oraz Damian Serwicki (rocznik 1992).

Puchary i nagrody drużynom oraz zawodnikom wręczyli: przewodniczący rady powiatu Daniel Padewski, burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński, wójt Malczyc Piotr Frankowski i Paweł Zakrzewski w imieniu DZPN-u.

 

KOLEJNOSĆ KOŃCOWA DRUŻYN:

I – Strzelin – puchar marszałka województwa

II – Oleśnica – puchar burmistrza Środy Śląskiej

III – Ostrzeszów – puchar starosty powiatu

IV – Świdnica – puchar wójta gminy Malczyce

V – Środa Śląska II

VI – Środa Śląska I

 

KLASYFIKACJA GENERALNA PO 13. EDYCJACH:

przyjmując 3 pkt. za pierwsze miejsce, 2 pkt. za drugie i 1 pkt. za miejsce trzecie, klasyfikacja generalna przedstawia się następująco:

Powiat Strzeliński – 25 pkt.

Powiat Świdnicki – 17 pkt.

Powiat Bolesławiecki – 16 pkt.

Powiat Trzebnicki – 9 pkt.

Powiat Średzki – 5 pkt.

Powiat Hajnowski – 3 pkt.

Powiat Oleśnicki – 2 pkt. pierwsze punkty, po 12 latach wspólnej zabawy!

Ostrzeszów – 1 pkt.

(rfp) fot. ers

Ostatnio zmieniany wtorek, 27 marzec 2018 23:11

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież