Wydrukuj tę stronę
    Dział: Sport poniedziałek, 11 luty 2019 10:00

Młodzież z Głoski najlepsza na Dolny Śląsku!

Skomentuj

Duży sukces odnieśli pingpongiści z Odry Głoska na rozegranym 10 lutego w Brzegu Dolnym 3 Dolnośląskim Turnieju Klasyfikacyjnym w tenisie stołowym w kategorii juniorów.

Bezapelacyjne pierwsze miejsce uzyskał Norbert Wojtyła, zaś na najniższym stopniu podium stanął Adam Goleński. Na podkreślenie zasługuje fakt, że obydwaj są absolwentami Publicznego Gimnazjum w Miękini. Świadczy to o klimacie sprzyjającym sportowi młodzieżowemu w Zespole Szkół im. Orła Białego w Miękini oraz wspieraniu uzdolnionej młodzieży przez wójta gminy Miękinia oraz zakłady pracy z terenu powiatu średzkiego.

W ósemce najlepszych zawodników uplasował się jeszcze kolejny zawodnik Odry, Adam Ucherek, zaś nasz czołowy kadet, Kacper Szymczak-Pomianowski zajął dobre 10 miejsce.

Nasi najlepsi juniorzy będą reprezentować Dolny Śląsk na Turnieju Ogólnopolskim Grand Prix w Luboniu koło Poznania. W uznaniu zasług za dobre wyniki w  szkoleniu dzieci i młodzieży klub z Głoski będzie w bieżącym roku organizatorem Młodzieżowych Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS w tenisie stołowym, które odbędą się w dniach 13.06.- 15.06.2019 r.