Modernizacja obiektu w Cesarzowicach

środa, 08 sierpień 2018 17:36
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kluczowe pomieszczenia i otoczenie cesarzowickiej świetlicy wiejskiej, gdzie mieści się również filia Biblioteki Publicznej, przejdą w najbliższych tygodniach prace remontowo-modernizacyjne.

Umowę w tej sprawie podpisano 7 sierpnia br. w Urzędzie Miejskim w Środzie Śląskiej.

Prace budowlane w obiekcie w Cesarzowicach obejmą m.in.: modernizację toalety, malowanie sufitów i ścian, wymianę podłogi, grzejników i oświetlenia w pomieszczeniu na parterze, przylegającym do drogi wjazdowej, gdzie zostaną również wstawione drzwi wejściowe dostosowane dla osób niepełnosprawnych. Inwestycję zrealizuje firma PHU ZETKA z Góry, która wykonała już na zlecenie gminy parce przy świetlicy w Krynicznie. Koszt to łącznie niemal 70 tys. zł.

W świetlicy, w pomieszczeniu na parterze, od tego roku znajdować się będzie również lokal wyborczy dla mieszkańców sołectw Cesarzowice, Kulin i Michalów.

– Ten budynek, położony w centrum naszej miejscowości, to ważne miejsce dla mieszkańców, przede wszystkim dla dzieci. Dlatego cieszę się, że konieczne prace remontowe będą wykonane. Dzięki temu na pewno będzie tu przyjemnie i bezpiecznie. W ramach innego zadania budynek i sąsiadujący z nim plac zabaw oraz otoczenie pobliskiej OSP zostaną objęte monitoringiem z trzech kamer, co mam nadzieję uchroni nas przed wandalami – mówi Grażyna Ostrówka, sołtys Cesarzowic.

Prace budowlane w świetlicy i wokół niej mają się zakończyć do 17 września.

(um) fot. ug

Podpisaną umowę przekazała wykonawcy Anna Kuszlik – Czajkowska, dyrektor średzkiej Biblioteki Publicznej.

 

Remont świetlicy w Cesarzowicach to dobra wiadomość dla korzystających z filii biblioteki, uczestników zajęć organizowanych przez Dom Kultury oraz inicjatyw sołeckich.

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany środa, 08 sierpień 2018 17:46

Komentarze  

Permalink 0 Jaco
Nie wiem czy to efekt zbliżających się wyborów ale nagle mamy wysyp inwestycji. Oczywiście bardzo dobrze że zmodernizują obiekt ale zobaczymy ile się zrobi po wyborach. Mam nadzieje że się mylę i będą kolejne lokalne inwestycje.
2018-08-09 11:58 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 Ewa
Więcej optymizmu :-) :-)
2018-08-10 13:30 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +2 r
Aniu , wyglądasz zjawiskowo....
2018-08-08 22:14 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież