Morsowanie pod patronatem starosty (foto. i wideo)

poniedziałek, 04 marzec 2019 15:27 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Wczoraj na średzkich Kajakach spotkała się grupa ok. 30 miłośników lodowatych kąpieli. W stawie zanurzyły się morsy "wprawione" ze średzkiego klubu i okolicznych miejscowości, a także 10 osób, które postanowiły spróbować swoich sił po raz pierwszy.

Do organizowanego ostatnio dość często morsowania przez Morsy Środa Śląska, tym razem przyłączył się starosta średzki Krzysztof Szałankiewicz, który nie tylko patronował wydarzeniu, ale też czynnie w nim uczestniczył.

Starosta morsuje od zeszłego roku, a wczoraj zażywał lodowatej kąpieli już po raz 60. - Wejście do zimniej wody powoduje, że stajemy się bardziej odporni na choroby. Wszystkich zachęcam do takiej formy rekreacji - zachęcał starosta.

Sezon na morsowanie się kończy. - Kolejna większa akcja na rozpoczęcie sezonu w listopadzie. To sporo czasu, aby rozwiać swoje wątpliwości i nabrać odwagi... Do wspólnego morsowania zaprosimy wówczas komendę policji, strażaków i wyraźniej niż ostatnio MLKS Polonia Środa Śląska - informuje średzkie starostwo, współorganizator wczorajszego wydarzenia.

(red) / fot. wk, gz

Komentarze (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

A czy na kajakach nie ma zakazu kapieli.

This comment was minimized by the moderator on the site

Może dokarmiają?

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację