Na kiermaszu w Udaninie zebrano blisko 10 tys. zł!

poniedziałek, 10 grudzień 2018 13:29 Dział: Udanin
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Wczoraj w Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza w Udaninie odbył się Kiermasz Świąteczny, z którego dochód zostanie przekazany na konto fundacji Siepomaga.

Przypomnijmy. Podopiecznym fundacji jest mieszkaniec gminy Udanin, Alan Wróblewski z Ujazdu Górnego, który wymaga niezwłocznej operacji serca w klinice w Bostonie.

Swój udział w wydarzeniu zgłosiło wiele firm, osób prywatnych, a przede wszystkim wszystkie klasy  szkolne. Każda z nich, wspólnie z rodzicami, przygotowała potrawy oraz  dekoracje świąteczne. Z kolei  trójki klasowe, wspólnie z Radą Rodziców, podjęły decyzję o przekazaniu środków z kont klasowych.

Do pomocy Alanowi przyłączyli się również strażacy z OSP Udanin oraz Pułk Wojskowy ze Strzegomia.

Podczas kiermaszu odbyła się licytacja przedmiotów oraz voucherów. Najdroższym okazał się być pluszowy miś, ofiarowany przez OSP Udanin. Sprzedano również vouchery do salonów urody, fryzjerskich oraz warsztatów samochodowych.

- Na dzień dzisiejszy udało się zebrać kwotę w wysokości 9.168,75 zł. Jednak nie jest ona ostateczna, pieniążki wciąż napływają - mówi z  zadowoleniem dyr. szkoły, Bożena Basa.

Serdecznie granulujemy organizatorom! Suma ta zbliża 2,5 letniego Alana do operacji, która może uratować mu życie.

(kb) / fot. kb

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację