Artykuły wg. daty publikacji (kalendarz).

« Styczeń 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Na koniec kadencji Rady Powiatu

wtorek, 30 październik 2018 20:54 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

19 października po raz 50. obradowała Rada Powiatu w Środzie Śląskiej.

Sesja miała tradycyjny i spokojny przebieg. Radni nie mieli pytań do sprawozdań starosty z wykonania uchwał rady oraz pracy zarządu powiatu w okresie między sesjami.

Również kolejny punkt obrad – informacja na temat realizacji zadań oświatowych w roku szkolnym 2017-2018 oraz analiza wyników sprawdzianów i egzaminów w podległych placówkach, nie wywołał dyskusji. Pytań i uwag nie mieli również wyborcy w przewidzianym dla nich punkcie.  

Na sesji przyjęto pięć uchwały, w sprawie:

- ustalenia na rok 2019 wysokości opłat za usunięcie i przechowywanie pojazdu usuniętego z drogi oraz wysokości kosztów powstałych w razie odstąpienia od usunięcia pojazdu,

- ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych, działających na terenie powiatu średzkiego,

- uchwalenia statutu Powiatu Średzkiego,

- zmian w uchwale budżetowej Powiatu Średzkiego na rok 2018,

- szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w mieszkaniu chronionym treningowym w Środzie Śląskiej dla usamodzielniających się wychowanków pieczy zstępczej.

Radni powiatu nie zgłosili żadnych interpelacji i zapytań. We wnioskach i oświadczeniach radnych pojawiły się podziękowania za cztery lata współpracy, a także uwagi do jednej z prowadzonych kampanii wyborczych. – Czasami bywało trudno, czasami zabawnie, ale udało nam się zrobić dużo pozytywnego w tek kadencji i wszyscy, jak tu jesteśmy, możemy patrzeć w przyszłość z podniesioną głowa. Bywały tez sytuacje trudne, ale teraz zapomnijmy o nich – podsumował czteroletnią działalność starosta Sebastian Burdzy. W związku z upływem kadencji wszyscy radni otrzymali pamiątkowe tablo, a kierownicy wydziałów i jednostek podziękowania.  

(rfp) fot. ers

Komentarze  

Permalink +1 adam
Dzisiaj ponoć będzie sesja nadzwyczajna w starostwie. Czy to prawda i o której ? Czy ktoś coś wie?
2018-10-31 08:24 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +4 eryk
znowu sesja ? raczej nie dzis
2018-10-31 08:40 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +5 chętny
Dziękujemy, no i oczekujemy zmian :)
2018-10-30 21:36 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież