Na naleśniki do Jastrzębiec!

piątek, 21 wrzesień 2018 11:45
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Naleśniki były ostatnim tematem konkursu kulinarnego „Najlepsze w Powiecie Średzkim”. Te naj, naj... przygotowała drużyna „Jastrzębianki + Jastrząb”.

Ostatnie gotowanie odbyło się 8 września w ośrodku specjalnym na "Kajakach" w Środzie Śląskiej. O tytuł mistrza naleśników walczyło siedem zespołów. Tytuł ten ostatecznie zdobyła drużyna „Jastrzębianki + Jastrząb” serwując komisji sakiewki z pieczarkami.

Ostanie dwa wyróżnienia powędrowały do Sołectwa Chomiąża (naleśniki z karmelem) oraz Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Konarach (tradycyjne naleśniki z serem). Wręczając nagrody starosta powiatu zapewnił, że konkurs będzie kontynuowany i w przyszłym roku poszukamy najlepszych w powiecie placków ziemniaczanych, a także najsmaczniejszej zupy dyniowej.

Wszystkie najlepsze dania będzie można spróbować na finale konkursu, który odbędzie się w najbliższą sobotę tj. 22 września w Damianowie. Początek godz. 17.00. Tam też będzie miała miejsce premiera książki kulinarnej ze zwycięskimi daniami. Zapraszamy!

(rfp) fot. ers

DOTYCHCZASOWE SPOTKANIA I ICH ZWYCIĘZCY:

3 marca – pierogi

I miejsce: Stowarzyszenie Inicjatywy Lokalnej „ADSUM” - Chomiąża

wyróżnienia: Klub Nowoczesnej Gospodyni - Brzezinka Średzka, Kogutki Team - Środa Śląska

17 marca – żurek

I miejsce: Smakosze - Środa Śląska

wyróżnienia: Klub Nowoczesnej Gospodyni - Brzezinka Średzka, Kogutki Team - Środa Śląska

21 kwietnia – szarlotka

I miejsce: Smakosze - Środa Śląska

wyróżnienia: Kogutki Team - Środa Śląska, Sołectwo Chomiąża

26 maja – danie z grilla

I miejsce: Jastrzębianki + Jastrząb - Jastrzębce

wyróżnienia: Stowarzyszenie Nasz Mieczków, Klub Nowoczesnej Gospodyni - Brzezinka Średzka

25 sierpnia – danie z ziemniaka

I miejsce: Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich - Konary

wyróżnienia: Smakosze - Środa Śląska, Klub Nowoczesnej Gospodyni - Brzezinka Średzka, Sołectwo Chomiąża

8 września – naleśnik:

I miejsce: Jastrzębianki + Jastrząb - Jastrzębce

wyróżnienia: Sołectwo Chomiąża, Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich - Konary

Artykuły powiązane

  • Te wsie mają się czym pochwalić!

    Wczoraj w Damianowie (gmina Udanin) odbyło się rozstrzygnięcie konkursu zorganizowanego przez średzkie starostwo pn. „Nasza wieś ma się czym pochwalić”.

  • Które sołectwo "zgarnie" 10 tysięcy złotych?

    Osiem sołectw z terenu powiatu średzkiego uczestniczyło w tegorocznym konkursie „Nasza wieś ma się czym pochwalić”.  Na to najaktywniejsze i najlepiej dbające o prządek oraz tradycje, czeka nagroda o wartości 10 tys. zł.

  • Ostatnia odsłona powiatowego konkursu kulinarnego

    To ostatnia szansa na ujawnienie swoich talentów kulinarnych i zdobycie tysiąca złotych. 8 września odbędzie się ostatnie gotowanie w ramach konkursu „Najlepsze w Powiecie Średzkim”. Temat przewodni – naleśnik!

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.


Kod antyspamowy
Odśwież