Na pomoc nieprzytomnej osobie i wypadek na autostradzie

poniedziałek, 10 wrzesień 2018 16:37 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pożary, pomoc w ratowaniu osoby, która straciła przytomność w Jastrzębcach oraz w wypadku drogowym na autostradzie, to tylko niektóre z akcji, w których w ostatnich dniach brała udział straż pożarna z terenu powiatu średzkiego.(raport).

W  piątek 7 września dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej otrzymał kolejne zgłoszenia dotyczące gniazd szerszeni.

Pierwsze dotyczyło owadów, które zagnieździły się na strychu jednego z budynków mieszkalnych w miejscowości Brodno.

- Na miejscu stwierdzono zagrożenie dla lokatorów budynku. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca, spryskaniu wlotu gniazda ogólnodostępnym środkiem owadobójczym oraz usunięciu kokonu – informuje rzecznik prasowy KP PSP Dariusz Domardzki.

Podobne zgłoszenie otrzymano z miejscowości Lutynia. Na szczycie budynku, na wysokości około 7 m,  znajdowało się gniazdo owadów. Na miejscu podjęto rutynowe działania.

Tego samego dnia o godzinie 12:00 w miejscowości Juszczyn zgłoszono gniazdo szerszeni w drzewie.

- Na miejscu strażacy stwierdzili, że rój szerszeni nie stwarza bezpośredniego zagrożenia dla mieszkańców. Działania polegały na zabezpieczaniu miejsca oraz poinformowano mieszkańców o zasadach bezpieczeństwa  – wyjaśnia Dariusz Domardzki.

Także 7 września po godzinie 19:00 KP PSP w Środzie Śląskiej otrzymała zgłoszenie o pożarze pomiędzy miejscowościami Ciechów –  Środa Śląska.

- Na miejscy stwierdzono, że pali się ściernia o powierzchni około 1 ara. Ogień ugaszono przy pomocy tłumic – wyjaśnia rzecznik średzkiej straży.

W tym samym dniu przed godziną 20:00 wpłynęło zawiadomienie o pożarze słomy w miejscowości Piotrowice.

- Na miejscu stwierdzono, że ogień jest oddalony od siebie o kilka metrów, co wskazywało na podpalenie. Działania strażaków polegały na ugaszeniu pożaru oraz zabezpieczeniu pobliskich upraw kukurydzy  – tłumaczy D. Domaradzki.

W podobnym czasie zastępy straży pożarnej wysłano do miejscowości Chomiąża, gdzie wypalano trawy znajdujące się w pobliżu torów kolejowych.

W sobotni wieczór (8 września) dyżurny KP PSP otrzymał informację od rodziny nieprzytomnej osoby w miejscowości Jastrzębce.

- Na miejscu działania prowadziło pogotowie ratunkowe. Lekarz po badaniu stwierdził zgon osoby poszkodowanej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia – wyjaśnia Dariusz Domaradzki.

Tego samego dnia, przed godziną 14:00, dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej wysłał zastępy straży pożarnej do wypadku na autostradzie A4.

- Wypadek miał miejsce na 123 km, w kierunku Wrocławia. Kierowca samochodu stracił panowanie nad pojazdem w skutek czego zjechał z drogi, wjeżdżając do rowu. Auto dachowało. Podróżujące osoby samochodem Volkswagen Golf, 68-mężczyzna oraz  58-letnia kobieta, opuścili samochód o własnych siłach. Osoby biorące udział w zdarzeniu odmówiły kwalifikowanej pierwszej pomocy udzielanej przez strażaków. Na miejsce wezwano pomoc drogową, która odprowadziła auto na pobliski parking. Straty oszacowano na około 20 tys. zł –  informuje Dariusz Domardzki.

W minioną niedzielę (8 września) o godzinie 02:00 dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie o pożarze słomy pomiędzy miejscowościami Ujazd Górny – Karnice. 

- Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu pobliskiego ścierniska. Na okrąg ścierni, w pobliżu ognia, podano prądy wodne w celu dogaszeniu spalonej słomy. W pożarze zniszczeniu uległo około 40 bali słomy. Prawdopodobną przyczyną było podpalenie – informuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej.

(kb) fot. OSP Ujazd Górny / zdj. ilustracyjne

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 10 wrzesień 2018 16:43

Komentarze  

Permalink 0 Maniek
Roboty mają od groma tym bardziej że pogoda sprzyja pożarom a kierowcy też nie odpuszczają i grzeją ile fabryka dała. Później się dziwić że wypadek na wypadku i straż z policją mają pełno roboty.
2018-09-11 10:36 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 Heniek
Prawda jest taka że nasi strażacy mają pełne ręce roboty ostatnim czasy i nie zapowiada się żeby było spokojniej. Zwłaszcza jeśli chodzi o odcinek pseudo autostrady A4.
2018-09-10 19:30 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież