Na sesji Rady Miejskiej o przywróceniu szpitala powiatowego i roli Gminy Miękinia

środa, 10 lipiec 2019 20:28 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

26 czerwca na sesji Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej Burmistrz Adam Ruciński mówił o warunkach niezbędnych do przywrócenia szpitala powiatowego i koniecznej roli Gminy Miękinia oraz samego Wójta Jana Mariana Grzegorczyna w tym trudnym procesie.

Gmina Środa Śląska

Komentarzy (4)

This comment was minimized by the moderator on the site

Jakie Ruciński musi mieć kompleksy wobec Grzegorczyna, że już na każdej sesji tykana jest gmina Miękinia? Chłopie weź się za swoje podwórko, bo problemów tam mnóstwo, a nie dyktuj na co Miękinia ma wydawać pieniądze. To jest ewenement, żeby miasto chciało dorównać wsi :-)

This comment was minimized by the moderator on the site

Niesety tak jest, święte słowa

This comment was minimized by the moderator on the site

Cały czas słyszymy - staramy się, próbujemy, działamy - a jakoś efektu nie widać. Co do gminy Miękinia - złotówki nawet bym nie dał do odkupu i uruchomienia szpitala - pytaliście się gminy Miękinia czy są za sprzedażą? No chyba, że tak i wyrazili na to zgodę to oczywiście niech dokładają, a jeżeli nie pytaliście - to z jakiej racji mają teraz wykładać pieniądze? Jeżeli szpital będzie uruchomiony to wtedy gminy jak najbardziej powinny dołożyć...

Cały czas słyszymy - staramy się, próbujemy, działamy - a jakoś efektu nie widać. Co do gminy Miękinia - złotówki nawet bym nie dał do odkupu i uruchomienia szpitala - pytaliście się gminy Miękinia czy są za sprzedażą? No chyba, że tak i wyrazili na to zgodę to oczywiście niech dokładają, a jeżeli nie pytaliście - to z jakiej racji mają teraz wykładać pieniądze? Jeżeli szpital będzie uruchomiony to wtedy gminy jak najbardziej powinny dołożyć się do bieżącej działalności szpitala. No ale jak nie dojdzie do uruchomienia to zawsze będzie na kogo zrzucić winę :-) - my chcieliśmy tylko gmina Miękinia nie chciała (chyba o to głównie chodzi). Ps. A czy wiecie, że w Brzegu Dolnym nie ma już ginekologii i położnictwa? Oddział został zamknięty i prawdopodobnie za 2 miesiące zostanie też zamknięta chirurgia. A słuchy chodzą, że interna w Wołowie też ma być zamknięta.

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Oszczędności? Czy skracanie kolejek, bo już ich nie będzie.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację