Na sesji rady powiatu o bezpieczeństwie

czwartek, 10 maj 2018 14:17 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Bezpieczeństwo – publiczne, pożarowe i sanitarne było tematem 45. sesji Rady Powiatu w Środzie Śląskiej, która odbyła się 26 kwietnia.

 

Obrady rozpoczęły się od sprawozdań starosty z wykonania uchwał rady oraz działalności zarządu powiatu w okresie między sesjami. Dodatkowo starosta poinformował o zbiórce pieniędzy dla Mateuszka z Rakoszyc, planowanych obchodach Konstytucji 3-go Maja oraz aktualnej sytuacji średzkiego szpitala.

W związku z wcześniejszą prezentacją na komisjach stałych rady radni nie mieli pytań do informacji nt. bezpieczeństwa przygotowanych przez średzką policję, sanepid oraz straż pożarną. W punkcie „15 minut dla wyborców” mieszkańcy pytali o sytuację prawną działki w Komornikach, na której miał być budowany szpital oraz utrzymanie ścieżki rowerowej do Ciechowa.

Kolejnym punktem obrad było podjęcie uchwał. Radni przyjęli ich dwie, w sprawie:

- zmian w uchwale budżetowej Powiatu Średzkiego na rok 2018;

- uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Średzkiego na lata 2018-2024.

Na sesji nie złożono żadnych interpelacji i zapytań a także wniosków i oświadczeń. W sprawach różnych przewodniczący rady zaprosił zebranych na powiatowe obchody Dnia Strażaka, a także poświęcenie nowej figury Maryi w Jastrzębcach.

(rfp) fot. ers

4237 DSC7292

4235 DSC7284

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany środa, 16 maj 2018 12:38

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież