Na trzecich urodzinach fundacji z Gałowa

poniedziałek, 01 październik 2018 11:12
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W sobotę odwiedziliśmy imprezę zorganizowaną w Gałowie w związku z trzecimi urodzinami miejscowej Fundacji IG.

Kulka słów o fundacji

- Celem głównym Fundacji jest ochrona, zachowanie i nadanie nowych funkcji społeczno- gospodarczych dziewiętnastowiecznemu, zabytkowemu pałacowi w Gałowie, otoczonemu malowniczym zespołem parkowym, stanowiącym szczególne dziedzictwo kulturowe Dolnego Śląska. Działalność Fundacji ma na celu rewitalizację cennego obiektu architektonicznego, ożywienie opustoszałych i niszczejących zabytkowych przestrzeni, poprawę jakości życia lokalnej społeczności i odtworzenie więzi społecznych – czytamy na oficjalnej stronie stowarzyszenia www.igfundacja.pl

Uroczystość odbyła się w przy kompleksie parkowo – pałacowym w Gałowie.

- W myśl misji przewodniej IG FUNDACJA stara się uratować wyjątkowy zabytek jakim jest kompleks parkowo-pałacowy w Gałowie oraz znaleźć dla niego funkcję pożytku publicznego, która umożliwiłaby wyeksponowanie wszystkich jego walorów zarówno w obrębie samego ponad  10 hektarowego parku oraz zabudowań gospodarczych jak i w pałacu.

Fundacja inwestuje własne środki oraz stara się o dofinansowanie z instytucji, które takie środki przyznają (min. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego). Jednak skala potrzebnych do rewitalizacji zabytku nakładów powoduje, że otwieramy się na każdą pomoc, dlatego szczerze zachęcamy do przekazywania na rzecz Fundacji darowizny, w celu realizowania przez nią działalności statutowej – wyjaśniają założyciele fundacji IG.

Na festynie zadbano o atrakcje. Było m.in. malowanie twarzy, prezentacja zabytkowych samochodów, degustacja oraz sprzedaż lokalnych produktów. Całość imprezy podkreśliło ognisko, przy którym była możliwość upieczenia kiełbaski czy ziemniaka i ogrzania się w ten chłodny jesienny dzień.

Na zakończenie „urodzinowi goście” obejrzeli występ półfinalistów Mam Talent - Gwardia Gryfa.

(kb) fot. kb

Proponowane artykuły:

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież