Nadleśnictwo buduje ścieżkę edukacyjną

poniedziałek, 06 sierpień 2018 10:18 Dział: Miękinia
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W Miękini rozpoczęła się budowa ścieżki edukacyjnej zlokalizowanej na terenie należącym do miejscowego nadleśnictwa.

Zakres prowadzonych prac obejmuje zagospodarowanie terenu zadrzewionego o powierzchni ok. 0,48 ha, znajdującego się w bliskim sąsiedztwie zabudowań siedziby Nadleśnictwa Miękinia. Projekt zagospodarowania terenu ścieżki zakłada utworzenie dwóch stref funkcjonalnych: strefy parkowej i edukacyjno-piknikowej.

Strefa parkowa obejmuje teren leśny o powierzchni ok. 0,42 ha. W obrębie tej strefy planowane jest wykonanie parkowej ścieżki o nawierzchni tłuczniowej wyposażonej w urządzenia małej architektury pełniące funkcję rekreacyjną oraz edukacyjną tj.: drewniana brama wejściowa; tablice informacyjne; tabliczki gatunkowe; zagospodarowanie turystyczne przy ścieżce wokół platanu; kosze na śmieci; ogrodzenie kwatery służącej jako eksperymentalna szkółka roślin leśnych.

Strefa edukacyjno-piknikowa o pow. ok. 6 arów obejmuje przestrzeń o nawierzchni trawnikowej. W obrębie tej strefy planowane jest wprowadzenie rabat z roślinnością leśną oraz urządzeń małej architektury tj.: altana edukacyjno-piknikowa; grill murowany; ławki; tablica do rysowania kredą; tabliczki aluminiowe; ogrodzenie strefy edukacyjno-piknikowej; ogrodzenie panelowe z furtką wejściową.

- Na terenie realizacji inwestycji planowane jest również wprowadzenie nowych nasadzeń zieleni - informują pracownicy Nadleśnictwa Miękinia.

 Przewidziane otwarcie ścieżki planowane jest w październiku br. 

 (kb) fot. kb

Proponowane artykuły:

Komentarze  

Permalink 0 Danuta
Super. Niech Środa bierze przyklad z takich inicjatyw. U nas nie ma miejsca na pikniki i ognisko. Mamy za to stary, paskudny zaniedbany las. Gdyby tak zrobic tam altane, ławeczki a po środku miejsce na ognisko
2018-08-07 10:33 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +1 oho
TAK już wniosek złożony, ale zapowiedź koncertu Dody wyprzedza fakt i juz tam pisze cytuję: stadion miejski w Miękini ;)
2018-08-07 09:27 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 aaa
no proszę, Miękinia powinna wystąpić o nadanie praw miejskich tyle sie tam dzieje
2018-08-06 12:43 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież