Najlepiej opłacane zawody

czwartek, 01 sierpień 2019 13:48 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Im bardziej unikalne umiejętności, tym lepsza pozycja pracownika na rynku. Słowa te potwierdzają systematycznie tworzone zestawienia najlepiej opłacanych zawodów. Od kilku lat stanowiskami, które kuszą największymi zarobkami, są te z branży IT, nowych technologii oraz finansów. Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń przeprowadzone przez Sedlak&Sedlak ujawniło, że najlepiej opłacanym zawodem pozostają od lat informatycy.

 

Informatycy na czele zestawień najlepiej opłacanych zawodów

Ekspert ds. raportów wynagrodzeń w Pracuj.pl Maciej Bąk przekonuje: Od kilku lat sytuacja się nie zmienia. Na najwyższe wynagrodzenia mogą liczyć eksperci od nowych technologii oraz finansów. Popyt na wysokiej klasy specjalistów z tych sektorów wciąż nie został zaspokojony, co znajduje potwierdzenie także na rynku edukacyjnym. Praktycznie nie ma bezrobotnych wśród absolwentów kierunków związanych z IT. To pracodawca musi się starać o to, by ich zatrudnić, często oferując bardzo dobre wynagrodzenie.

Dane zgromadzone i opublikowane przez Gratka.pl wskazują, że na najwyższe wynagrodzenia miesięczne w branży IT w 2018 roku mogli liczyć programiści: 8 – 21 tysięcy złotych brutto, projektanci: 16 – 25 tysięcy złotych brutto oraz analitycy: 8 – 18 tysięcy złotych brutto.

Zapoznaj się z artykułem: Kurs programowania – ile kosztuje? Dlaczego warto zdobywać nowe kompetencje?

Bankowość – w czołówce branż z dobrymi wynagrodzeniami

W sektorze bankowości na wysokie zarobki mogą liczyć doradcy klienta bankowości korporacyjnej. Średnie wynagrodzenie na tym stanowisku wynosi ok. 14 tysięcy złotych brutto miesięcznie. W przypadku doradcy klienta bankowości prywatnej wynagrodzenie wynosi ok. 10 tysięcy złotych brutto miesięcznie. Na wysokie miesięczne zarobki mogą liczyć również główni księgowi, ok. 16 tysięcy złotych brutto, kontrolerzy finansowi ok. 14 tysięcy złotych brutto oraz analitycy biznesowi ok. 12 tysięcy złotych.

Prawnicy, farmacja i branża ubezpieczeniowa

Wysoko w czołówce najlepiej opłacanych zawodów znaleźli się również prawnicy, pracownicy farmacji i branży ubezpieczeniowej. Starsi prawnicy oraz menadżerowie ds. podatków mogą liczyć nawet na 20 – 25 tysięcy złotych brutto miesięcznie. Specjaliści ds. farmacji oraz medical advisorzy zarabiają średnio miesięcznie 9 – 18 tysięcy złotych brutto. Dyrektorzy w branży ubezpieczeniowej otrzymują wynagrodzenie w wysokości ok. 13 tysięcy złotych brutto na miesiąc.

Pozostałe stanowiska wysoko opłacane

Do innych stanowisk wysoko opłacanych zalicza się także:

l inspektorzy nadzoru budowlanego, ok. 9 tysięcy złotych brutto miesięcznie

l szefowie kuchni w restauracjach, ok. 9 tysięcy złotych brutto miesięcznie

l analitycy sprzedaży, ok. 10 tysięcy złotych brutto miesięcznie

l inżynierzy ds. rozwoju jakości dostaw, ok. 11 tysięcy złotych brutto miesięcznie

l specjaliści z branży nieruchomości, ok. 8 – 12 tysięcy złotych brutto miesięcznie

l brand managerzy marki, ok. 18 tysięcy złotych brutto miesięcznie

10tka baner 800x600 4.07

Jak sfinansować kurs programowania?

Jeżeli brakuje nam pieniędzy na kurs programowania możemy zdecydować się na pożyczkę. Interesującym rozwiązaniem jest to oferowane przez firmę Dziesiątka Finanse. Nie musimy nawet iść do ich placówki, wystarczy, że zadzwonimy na numer 669 555 111, a ich przedstawiciel dostarczy pieniądze prosto do naszego domu. Wówczas np. koszt kursu można rozłożyć na raty, które nie będą stanowiły większego obciążenia dla domowego budżetu.

Artykuł zewnętrzny

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany piątek, 02 sierpień 2019 19:43

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację