Najlepsze placki ziemniaczane robią w Wilkszynie

poniedziałek, 09 wrzesień 2019 20:15 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(1 głos)

W kolejnej odsłonie tegorocznej edycji konkursu kulinarnego „Najlepsze w powiecie średzkim” organizowanego przez powiat średzki, tym razem przygotowywano dania z ziemniaków.

Na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Środzie Śląskiej o godzinie 10:00 dziewięć drużyn przystąpiło do rywalizacji. Pracę rozpoczęto od tarcia ziemniaków, z których następnie smażono placki. Niby zwykłe dania, jednak dobór dodatków sprawił, że już nie były całkiem zwyczajne.

I tak na stole znalazły się placki ziemniaczane z mięsem, rozmaitymi dodatkami, sosami oraz łososiem. Oczywiście nie zabrakło tradycyjnego placka węgierskiego.

O godzinie 12:00 rozpoczęto degustację. Jury w składzie przedstawicieli Starostwa Powiatowego, dyrektora specjalnego ośrodka, lokalnych kucharzy i fundatorów nagród specjalnych, przystąpiło do oceny. 

Po podliczeniu głosów rozpoczęto wręczanie nagród. Właściciel restauracji Al Lago, bon o  wartości 500 zł, który będzie można wydać na serwowane w lokalu specjały przekazał według niego najlepszym: Ciechowiankom oraz Stowarzyszeniu Mój Szczepanów. Z kolei Stowarzyszenie Łęgów Odrzański przekazało lokalne produkty drużynie Proszków Gotuje oraz KGW Rachów. Centrum Targowa AGD Dyszewski RTV nagrodziło Jastrzębianki. Panie otrzymały grilla, który kto wie, być może przyda się im w przyszłym roku podczas konkursu dań grillowanych. Sklep Merkury z kolei przekazał komplet garnków kuchennych dla drużyny z Proszkowa.

Jednak to właśnie na wyniki głównego Jury czekali wszyscy z niecierpliwością. Ostatecznie zdecydowano, że na bon o wartości 300 złotych oraz wyróżnienie zasłużyły Jastrzębianki oraz Stowarzyszenie Mój Szczepanów, natomiast na nagrodę główną oraz bon o wartości 1000 złotych - Wilkszyn.

Gratulujemy wszystkim drużynom, które przystąpiły do rywalizacji, w szczególności nagrodzonym oraz zapraszamy do kolejnej odsłony 2. edycji gotowania z powiatem.

(kb) / fot. kb

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację