Narodowe Czytanie w Szkole Podstawowej w Malczycach

poniedziałek, 09 wrzesień 2019 18:23 Dział: Malczyce
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie czytano nowele polskie. Akcja objęta patronatem pary prezydenckiej jest organizowana przez Prezydenta RP od 2012 roku.

W tym roku również Szkoła Podstawowa im. Skarbów Dolnego Śląska w Malczycach włączyła się w akcję Narodowego Czytania. Wśród zaproszonych gości, którzy odczytywali fragmenty utworów wybitnych polskich pisarzy, był m.in. wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski, który zaprezentował utwór Władysława Stanisława Reymonta pt. "Orka". Pozostali goście przeczytali fragmenty utworów: "Dobra pani" Elizy Orzeszkowej, "Dym" Marii Konopnickiej oraz "Katarynka" Bolesława Prusa.

- Cieszę się, że możemy włączyć się w tak szlachetną akcję, która ma na celu popularyzowanie czytelnictwa, jak i promowanie piękna polskiej literatury - podsumował wójt gminy Malczyce Piotr Frankowski.

(gmal)

Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Nasz geniusz z urzędu, gospodarz pełną gębą mógł chociaż trochę przygotować się do czytania. Samymi minami i głupią gadką niewiele można nadrobić brak dykcji i problemy z płynnym głośnym czytaniem;

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację