"Kuchenne Rewolucje" Magdy Gessler po sąsiedzku

"Kuchenne Rewolucje" Magdy Gessler po sąsiedzku

Od niedzieli do czwartku w Kawicach nagrywane były sceny do programu kulinarnego „Kuchenne Rewolucje”, który prowadzi Magda Gessler.

Nowa oferta Al Lago! Atrakcyjna promocja i świąteczna propozycja

Nowa oferta Al Lago! Atrakcyjna promocja i świąteczna propozycja

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym aktualnym menu, atrakcyjną promocją w godzinach lunchowych oraz świąteczną propozycją wigilijną dla…

Zebrali ponad 3,5 tys. złotych na paczki dla potrzebujących

Zebrali ponad 3,5 tys. złotych na paczki dla potrzebujących

Przez dwa dni 4 i 11 grudnia, na ulicach naszego miasta kwestowali uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 z Odziałem…

Będą ponowne wybory do Rady Gminy Kostomłoty

Będą ponowne wybory do Rady Gminy Kostomłoty

Zarządzeniem Wojewody Dolnośląskiego, 17 lutego 2019 r. odbędą się ponowne wybory do Rady Gminy Kostomłoty w jednomandatowym okręgu wyborczym nr…

Nasz rynek pracy. Spotkanie przedsiębiorców z samorządowcami

środa, 28 listopad 2018 11:12
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Wczoraj w firmie Eldisy w Komornikach, na "śniadaniu biznesowym" spotkali się przedsiębiorcy z przedstawicielami lokalnych samorządów, by pomówić o rynku pracy, zatrudnieniu, także obcokrajowców, inwestycjach i szkolnictwie zawodowym.

Co szczególnie interesuje włodarzy gmin i powiatu w tym temacie? O tym w naszej relacji wideo.

Ostatnio zmieniany środa, 28 listopad 2018 11:15

Komentarze  

Permalink -4 Łukasz
Piękne są co poniektóre komentarze. A niemiec to za tyle by nie pracował. A u niemca zarabia się tyle. Niech nam zaczną więcej płacić to będzie nast stać na życie.
Ludzie....
Skoro wam tak niemcy imponuja i ich zarobki to co wciąż robicie na etacie w fabryce w Komornikach? Skoro niemiec za tyle nie chce pracować tzn, że jest nauczony innych standardów. Porównajcie sobie ich gospodarkę i naszą. Każdy tylko gada za ile to niemiec by nie pracował a sami robią u niemca za najniższą krajowa XD. Za tą najniższą której niemiec nie chce. Gratuluje.
Drugą sprawą niskich zarobków jest fakt, że większość z was pewnie pracuje na strefie albo na kasie. W pracy, która nie wymaga żadnych umiejętności. Więc też płaca adekwatna do zawodu. Chcecie pieniądze to się rozwijajcie i szukajcie lepszej pracy a nie tylko jojczycie jak wam źle. Sami się piszecie na pracę i dobrze znacie jej warunki. To dlaczego narzekacie, że za mało wam płacą skoro na rozmowie pada 11 zł za godzine?
Jak Cie za drogo wychodzi dojazd do pracy to w wiosne i lato rowerem. Albo sprzedaj samochód skoro cię nie stać na paliwo.
2018-11-29 22:47 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +4 deacon86
"DO LUKASZ: Bardzo proszę żeby słuchać i czytać ze zrozumieniem.Jeśli kto kolwiek tu narzeka to tak jak to było przedstawione w materiale,są pracodawcy.A nie zwykli ludzie.Płaczą że nie mają ludzi do pracy, a co robią w tym kierunku?Wysyła Pan ludzi do Niemiec,tylko że oni już pracują u Niemców,i chcą zarabiać tak jak oni,ci w tym złego?Ludzi po okładce jest łatwo oceniać,twierdzi Pan że ludzie pracujący na strefie się nie rozwijają i wykonują proste prace.Ja pracowałem na strefie i obsługiwalem maszyny warte 2mln euro. I nie zarabialem kokosow.Sądzi Pan ze taki sprzęt powierza się byle komu???? To jest Pan w błędzie.A jesli chodzi o dojazdy to może,wypadałoby,skończyć z podatkowym eldorado i zmusić firmy aby płaciły normalne podatki,a nie zmian nazwy i dalej ulga na 10 lat i cały zysk,do Niemiec lub Austrii.Więcej pieniędzy w budżecie,będzie z czego akcyzę na paliwo obniżyć.No chyba ze weźmiemy przykład i pokarze Pan jak Latem w burze wraca się rowerem po drugiej zmianie Z Komornik do Prochowice.Trochę wiecej szacunku .
2018-11-30 18:17 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 kolarz
ynteligentny inaczej się odezwał...
2018-12-01 07:23 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +3 Mieszkanka
Dajcie ludziom lepsze płace a ręce do pracy napewno się znajdą, a nie zamydlajcie oczu, że chodzi o mieszkania i żłobki
2018-11-29 20:58 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +4 deacon86
Panowie i Panie, pracownik jest tylko kosztuje trochę wiecej niż 2000 zl netto. Polak poszedł po rozum do głowy i policzyl sobie ze kolega na zachodzie za tą sama pracę dostaje 4 razy więcej. Niech nie szukają dziury w calym, a że to brak mieszkań,a ze to brak żłobków. Dajcie pieniążki a my sobie świetnie damy rade.
2018-11-29 18:10 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +12 Qw
Niemiec za te grosze nawet by się nie zgial bo to co oferują niektóre firmy to poniżej godności aby przeżyć miesiąc dyrektorzy kierownicy kasę mają A reszta ludzie co są motorem całej firmy mają grosze A jak w styczniu Niemcy otworzą rynek pracy dla Ukraińców to co wtedy zrobicie . Brak szacunku z tego dołu odbije się na waszych firmach bez nas nie ma was
2018-11-29 00:23 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +8 Wojewoda
Kilka wniosków z zamieszczonego wideo:

- mala aktywność niektórych właścicieli firm
- faktycznie przydałoby się rozdzielić trochę inwestycji do Udanina czy Malczyc, ale czy są tam wszystkie potrzebne do przemysłu media? (Malczyce coś działają z gazem ziemnym), nie dziwę się wójtom (ich poprzednicy zaspali, teraz ciężko ściągnąć przemysł)
- firmy w strefach to nie deweloperzy, ale mogliby założyć spółkę z kapitałem powiedzmy 20 mln (to byłoby z 1,5mnl na każdą firmę) i dogadać się z doświadczonymi deweloperami aby faktycznie rozwinąć budownictwo wielorodzinne, im szybciej powstaną nowe mieszkania tym lepiej dla gmin (podatnicy) i firm (pracownicy) w strefie
- tak samo mogliby wyłożyć kasę na spółkę, która wybudowałaby i prowadziła żłobek i przedszkole.

Jak chcą inwestować to nie tylko w swoje firmy i ich rozbudowę, ale i warunki do życia (mieszkania, żłobki). To inwestycja, która też się zwróci.
2018-11-28 15:53 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +11 Wojewoda
A pitolenie o budowie przez gminy mieszkań socjalnych/komunalnych :lol: . Miał rację wójt Frankowski, że się śmiał z tego. Kto w nich będzie chciał mieszkać, PRL bis? Kto to będzie budował?

Mieszkania do zakupu i mieszkania na wynajem, to jest klucz do ściągnięcia pracowników.
2018-11-28 15:59 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +11 Piotrus
Dajcie dowóz do pracy bezpłatny, a nie teraz ucieka mi z wypłaty po 400zl miesiecznie
2018-11-28 14:05 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +6 pan
właśnie słuszna uwaga a paliwo w górę leci i co??? z butta mmay chodzić .
2018-11-28 14:15 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +9 Kula
Moze niech dadzą Ci uczciwie zarobić? A taksówkę sobie sam zamówisz?
2018-11-28 14:27 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +3 hehe
,,, i 500+ winne wszystkiemu! Nie ośmieszajcie się ludzie.
2018-11-28 13:13 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +2 Olka
no jakoś dziwnie po jego wprowadzeniu brakuje nagle rąk do pracy, to co ludzie mają sądzić o tym ......
2018-11-28 13:35 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +9 Kula
Cytuję Olka:
no jakoś dziwnie po jego wprowadzeniu brakuje nagle rąk do pracy, to co ludzie mają sądzić o tym ......

Gdybyś obejrzała całość to wiedziała byś ze identyczna stopa bezrobocia była w 2007 mym przy mniejszej ilości mieszkańców... Nie ma co zganiać wszystkiego na 500 plus. Może niech szanowna kadra zarządców zacznie więcej płacić ludziom bo mamy ceny niemieckie a płace polskie. A jeżeli nie podoba się to wypad, znajdzcie sobie gdzie indziej naiwnych za te pieniądze. Przyjdzie ktoś, kto będzie płacił, jesteśmy w sercu Europy... Może dzięki temu zrobi się miejsce dla Polskich innowacji... Ludzie w końcu zacznijmy szanować samych siebie! Niemiec czy Anglik wcale nie jest bardziej wydajny od Polaka. Nie dawajcie sobie tego nigdy wmówić!
2018-11-28 14:22 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +10 bolek
bardzo mi się podoba pomysł węgierski dać na dzieci tylko tym co pracują bedzie sprawiedliwie i rynek pracy się zmieni
2018-11-28 12:28 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +3 miejski
nic nie uradzą ani nie poradzą jak 500+ będzie :P ludziom teraz nie chce se pracować bo po co??
2018-11-28 12:16 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież