Nie było karetki - na pomoc ruszyli strażacy (raport straży pożarnej)

poniedziałek, 07 styczeń 2019 11:29 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

3 stycznia, około godziny 13:00, z powodu chwilowego braku wolnej karetki pogotowia, do poszkodowanego z podejrzeniem zawału, wysłano zastęp straży pożarnej.  

- Osobie uskarżającej się na ból w klatce piersiowej, kwalifikowanej pierwszej pomocy do przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego, udzielali strażacy – wyjaśnia Dariusz Domaradzki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej.

6 stycznia dyżurny KP PSP w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie o pożarze kosza na śmieci przy ulicy Flamandzkiej w Środzie Śląskiej. Na miejscu strażacy wykonali rutynowe działania

6 stycznia, około godziny 18:00, strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze samochodu pomiędzy miejscowościami Świdnica Polska – Siemidrożyce.

- Na miejsce wysłano 4 zastępy straży pożarnej. Samochód znajdował się cały w ogniu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz podaniu 1 prądu wody - informuje D. Domaradzki.

Okres grzewczy trwa. Na terenie naszego powiatu w weekend ponownie doszło do pożaru sadzy w kominie. Apelujemy o kontrolowanie przepustowości kominów!

(kb) / KP PSP, fot. zdj. ilustracyjne

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację