Nie było karetki - na pomoc ruszyli strażacy (raport straży pożarnej)

poniedziałek, 07 styczeń 2019 11:29 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

3 stycznia, około godziny 13:00, z powodu chwilowego braku wolnej karetki pogotowia, do poszkodowanego z podejrzeniem zawału, wysłano zastęp straży pożarnej.  

- Osobie uskarżającej się na ból w klatce piersiowej, kwalifikowanej pierwszej pomocy do przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego, udzielali strażacy – wyjaśnia Dariusz Domaradzki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej.

6 stycznia dyżurny KP PSP w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie o pożarze kosza na śmieci przy ulicy Flamandzkiej w Środzie Śląskiej. Na miejscu strażacy wykonali rutynowe działania

6 stycznia, około godziny 18:00, strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze samochodu pomiędzy miejscowościami Świdnica Polska – Siemidrożyce.

- Na miejsce wysłano 4 zastępy straży pożarnej. Samochód znajdował się cały w ogniu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz podaniu 1 prądu wody - informuje D. Domaradzki.

Okres grzewczy trwa. Na terenie naszego powiatu w weekend ponownie doszło do pożaru sadzy w kominie. Apelujemy o kontrolowanie przepustowości kominów!

(kb) / KP PSP, fot. zdj. ilustracyjne

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież