NIE DODAWAJ „MOMO” DO KONTAKTÓW! "Gra" zagrażająca dzieciom

piątek, 05 październik 2018 13:21 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Ostatnio w sieci pojawia się kolejne zagrożenie, dotyczące przede wszystkim dzieci. „Momo Challenge”, jest namiastką ostatnio popularnej gry „Niebieski Wieloryb”.

Rozprzestrzenia się za pomocą komunikatorów internetowych. A ang. Challenge – zadanie, wyzwanie staje się coraz częściej popularne wśród młodzieży.

Gdzie znajdziemy „Momo Challenge”?

Okazuje się, że na komunikatorze  „Momo Challenge” to kontakt jak wiele innych, jednak spośród wielu użytkowników wyróżnia go awatar – zdjęcie kontaktu, przedstawia twarz kobiety o wyłupiastych oczach i czarnych włosach. Po dodaniu kontaktu otrzymujemy wiadomości, które zawierają polecenie do wykonania zagrażających życiu zadań. "Gra" jest o tyle przerażająca, że jej twórca po numerze telefonu namierza nas na portalach społecznościowych, szukając informacji o nas i o naszych bliskich. Później zebrane informacje na nasz temat pomagają mu w groźbach, które kieruje do ofiary. 

Numery telefonów powiązane z grą pochodzą z Japonii, Kolumbii i Meksyku.

Policja w Argentynie podejrzewa, że samobójstwo 12-letniej dziewczynki z Escobar jest spowodowane poprzez wyzwanie „Momo”, w tym przypadku niestety ostatnie. Według informacji, ofiara przed śmiercią zamieszczała w Internecie filmy przedstawiające wykonywane challenge, które wiadomo, że pochodzą z „gry”.

Osoby, które wzięły udział w "grze" i podzieliła się informacją na YouTube, postanowiła dodać „Momo” do kontaktów, aby napisać jej kilka obraźliwych wyzwisk. Po czym otrzymał wiadomość o tym, że jest namierzany, przez Internet. „Momo” wysłała również okropne obrazy oraz zdjęcie zabawkowej lalki, siostry chłopca. Wtedy dzieciak naprawdę się przeraził. Usunął aplikację z telefonu.

NIE DODAWAJ „MOMO” DO KONTAKTÓW!

(kb) fot. Internet

Proponowane artykuły:

Komentarze (3)

This comment was minimized by the moderator on the site

co za ohyda przestraszyć można juz samego zdjęcia

This comment was minimized by the moderator on the site

moje dziecko nie korzysta na co dzień z internetu i mam spokój z tymi kretyństwami

This comment was minimized by the moderator on the site

jakie jełobstwo to produkuje sie pytam co to za ludzie podli i głupi -brak słów

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację