NIE DODAWAJ „MOMO” DO KONTAKTÓW! "Gra" zagrażająca dzieciom

piątek, 05 październik 2018 13:21
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Ostatnio w sieci pojawia się kolejne zagrożenie, dotyczące przede wszystkim dzieci. „Momo Challenge”, jest namiastką ostatnio popularnej gry „Niebieski Wieloryb”.

Rozprzestrzenia się za pomocą komunikatorów internetowych. A ang. Challenge – zadanie, wyzwanie staje się coraz częściej popularne wśród młodzieży.

Gdzie znajdziemy „Momo Challenge”?

Okazuje się, że na komunikatorze  „Momo Challenge” to kontakt jak wiele innych, jednak spośród wielu użytkowników wyróżnia go awatar – zdjęcie kontaktu, przedstawia twarz kobiety o wyłupiastych oczach i czarnych włosach. Po dodaniu kontaktu otrzymujemy wiadomości, które zawierają polecenie do wykonania zagrażających życiu zadań. "Gra" jest o tyle przerażająca, że jej twórca po numerze telefonu namierza nas na portalach społecznościowych, szukając informacji o nas i o naszych bliskich. Później zebrane informacje na nasz temat pomagają mu w groźbach, które kieruje do ofiary. 

Numery telefonów powiązane z grą pochodzą z Japonii, Kolumbii i Meksyku.

Policja w Argentynie podejrzewa, że samobójstwo 12-letniej dziewczynki z Escobar jest spowodowane poprzez wyzwanie „Momo”, w tym przypadku niestety ostatnie. Według informacji, ofiara przed śmiercią zamieszczała w Internecie filmy przedstawiające wykonywane challenge, które wiadomo, że pochodzą z „gry”.

Osoby, które wzięły udział w "grze" i podzieliła się informacją na YouTube, postanowiła dodać „Momo” do kontaktów, aby napisać jej kilka obraźliwych wyzwisk. Po czym otrzymał wiadomość o tym, że jest namierzany, przez Internet. „Momo” wysłała również okropne obrazy oraz zdjęcie zabawkowej lalki, siostry chłopca. Wtedy dzieciak naprawdę się przeraził. Usunął aplikację z telefonu.

NIE DODAWAJ „MOMO” DO KONTAKTÓW!

(kb) fot. Internet

Proponowane artykuły:

Komentarze  

Permalink +2 koszmar
co za ohyda przestraszyć można juz samego zdjęcia
2018-10-05 20:29 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +2 rodzic
moje dziecko nie korzysta na co dzień z internetu i mam spokój z tymi kretyństwami
2018-10-05 15:37 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +3 matka
jakie jełobstwo to produkuje sie pytam co to za ludzie podli i głupi -brak słów
2018-10-05 14:51 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież