Nie żyje Janusz Borowy - kochał nasze miasto...

niedziela, 20 maj 2018 13:17 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zmarł obecny prezes wrocławskiego TKKF Janusz Borowy, wieloletni działacz sportowy i komentator meczów piłkarskich, organizator spartakiad i turniejów sportowych, związany ze Środą Śląską od lat 70 ub.w.

W 1976 r. dołączył do ogniska TKKF Bałałarz, gdzie najpierw pełnił funkcję sekretarza, a następnie wieloletniego prezesa. W międzyczasie, przez wiele lat był nauczycielem wychowania fizycznego w szkole średniej (obecnie PZSP nr 1 w Środzie Śl.).

Po przejściu na emeryturę zamieszkał we Wrocławiu, ale o naszym mieście nigdy nie zapominał przyjeżdżając komentować mecze piłkarskie, także we współpracy z naszą redakcją, bo jak nam zawsze powtarzał - tutaj spędziłem kawał swojego życia, kocham to miasto...

Jak bardzo kochał nasze miasto, opowiedział nam w grudniu 2009 r.:

Przez prawie 35 lat związany był z naszym miastem. Od lat 15 dał się poznać jako wspaniały wychowawca młodzieży i działacz sportowy. Teraz Janusza Borowego w Środzie Śląskiej widać coraz rzadziej. Zapytaliśmy go dlaczego?

Janusz Borowy: - To prawda, że bywam tu rzadziej, ale nie dlatego, że mam tego miasta dość, a z natłoku obowiązków. Temu miastu wiele zawdzięczam, kocham je i mam wiele wspaniałych wspomnień. Po przejściu na emeryturę jestem jedną nogą w Środzie Śl. a drugą we Wrocławiu, gdzie zresztą pracuję jako urzędujący wiceprezes Dolnośląskiego TKKF, ale zawsze, kiedy tutaj przyjeżdżam mam wielu przyjaciół i mile wspominam lata spędzone w Środzie Śląskiej.

Wiemy, że prowadzi pan w dalszym ciągu ożywioną działalność społeczną…

J.B.: - Oczywiście. W Środzie Śl. pełnię funkcję prezesa Ogniska TKKF „Bakałarz”, jak również przewodniczącego kręgu instruktorów - seniorów ZHP. Ponadto jestem członkiem Prezydium Komisji Odznaczeń w PZPN i członkiem Zarządu Głównego TKKF w Warszawie. Na stałe pełnię funkcję urzędującego wiceprezesa wrocławskiego i dolnośląskiego TKKF.

Faktycznie, to bardzo wiele funkcji, jednak nadal w Środzie Śl. angażuje się pan w organizację imprez sportowych.

J.B.: - Tak. Właśnie niedawno organizowałem w hali sportowej tutejszego Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 Wojewódzki Turniej Piłki Siatkowej Kobiet w ramach Wrocławskiej Spartakiady Rekreacyjnej, a obecnie - turniej halowy piłki nożnej oldbojów. Niebawem ruszy kolejna edycja, VII z kolei powiatowej Ligi Halowej Piłki Nożnej, do której serdecznie zapraszam.

Rzeczywiście, trudno jest rozstać się z tym, co się lubi i robi od wielu lat...

Kilka dni temu rozmawialiśmy z Januszem, który cieszył się na kolejny wyjazd do Sułowa. Niestety, już nigdy tam z nami nie pojedzie...

Odszedł w sowim mieszkaniu we Wrocławiu w wieku 71 lat.

Żegnaj Januszu!

Redakcja

Ostatnio zmieniany niedziela, 20 maj 2018 22:53

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
0 Characters
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację