Nie żyje Janusz Borowy - kochał nasze miasto...

niedziela, 20 maj 2018 13:17 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zmarł obecny prezes wrocławskiego TKKF Janusz Borowy, wieloletni działacz sportowy i komentator meczów piłkarskich, organizator spartakiad i turniejów sportowych, związany ze Środą Śląską od lat 70 ub.w.

W 1976 r. dołączył do ogniska TKKF Bałałarz, gdzie najpierw pełnił funkcję sekretarza, a następnie wieloletniego prezesa. W międzyczasie, przez wiele lat był nauczycielem wychowania fizycznego w szkole średniej (obecnie PZSP nr 1 w Środzie Śl.).

Po przejściu na emeryturę zamieszkał we Wrocławiu, ale o naszym mieście nigdy nie zapominał przyjeżdżając komentować mecze piłkarskie, także we współpracy z naszą redakcją, bo jak nam zawsze powtarzał - tutaj spędziłem kawał swojego życia, kocham to miasto...

Jak bardzo kochał nasze miasto, opowiedział nam w grudniu 2009 r.:

Przez prawie 35 lat związany był z naszym miastem. Od lat 15 dał się poznać jako wspaniały wychowawca młodzieży i działacz sportowy. Teraz Janusza Borowego w Środzie Śląskiej widać coraz rzadziej. Zapytaliśmy go dlaczego?

Janusz Borowy: - To prawda, że bywam tu rzadziej, ale nie dlatego, że mam tego miasta dość, a z natłoku obowiązków. Temu miastu wiele zawdzięczam, kocham je i mam wiele wspaniałych wspomnień. Po przejściu na emeryturę jestem jedną nogą w Środzie Śl. a drugą we Wrocławiu, gdzie zresztą pracuję jako urzędujący wiceprezes Dolnośląskiego TKKF, ale zawsze, kiedy tutaj przyjeżdżam mam wielu przyjaciół i mile wspominam lata spędzone w Środzie Śląskiej.

Wiemy, że prowadzi pan w dalszym ciągu ożywioną działalność społeczną…

J.B.: - Oczywiście. W Środzie Śl. pełnię funkcję prezesa Ogniska TKKF „Bakałarz”, jak również przewodniczącego kręgu instruktorów - seniorów ZHP. Ponadto jestem członkiem Prezydium Komisji Odznaczeń w PZPN i członkiem Zarządu Głównego TKKF w Warszawie. Na stałe pełnię funkcję urzędującego wiceprezesa wrocławskiego i dolnośląskiego TKKF.

Faktycznie, to bardzo wiele funkcji, jednak nadal w Środzie Śl. angażuje się pan w organizację imprez sportowych.

J.B.: - Tak. Właśnie niedawno organizowałem w hali sportowej tutejszego Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 Wojewódzki Turniej Piłki Siatkowej Kobiet w ramach Wrocławskiej Spartakiady Rekreacyjnej, a obecnie - turniej halowy piłki nożnej oldbojów. Niebawem ruszy kolejna edycja, VII z kolei powiatowej Ligi Halowej Piłki Nożnej, do której serdecznie zapraszam.

Rzeczywiście, trudno jest rozstać się z tym, co się lubi i robi od wielu lat...

Kilka dni temu rozmawialiśmy z Januszem, który cieszył się na kolejny wyjazd do Sułowa. Niestety, już nigdy tam z nami nie pojedzie...

Odszedł w sowim mieszkaniu we Wrocławiu w wieku 71 lat.

Żegnaj Januszu!

Redakcja

Ostatnio zmieniany niedziela, 20 maj 2018 22:53

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież