Niedobór wody w ujęciach głębinowych w Lutyni

czwartek, 07 luty 2019 15:16 Dział: Miękinia
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Zakład Usług Komunalnych Spółka z o.o. w Miękini informuje, że w styczniu b.r. nastąpiło znaczne obniżenie poziomu wód głębinowych w warstwach wodonośnych zasilających ujęcia wody stacji uzdatniani wody w Lutyni.

Ze względu na niedobór wody w ujęciach podjęto decyzję o podaniu wody ze stacji uzdatniania wody w Mrozowie do sieci wodociągowej obsługiwanej przez SUW Lutynia.

W związku z powyższym może wystąpić odczuwalne obniżenie ciśnienia wody (do 1,5 atmosfery) na terenie miejscowości: Wróblowice, Lutynia, Gałów, Zakrzyce, Radakowice i Łowęcice.

Zakład podjął działania mające na celu przywrócenie wydajności ujęć do poziomów zapewniających dostawę wody o dotychczasowym ciśnieniu i ilościach.

Jednocześnie, do czasu ustabilizowania się sytuacji związanej ze zbilansowaniem zapewnienia możliwości dostaw wody przez stację uzdatniania wody w Lutyni dla regionu południowego gminy Miękinia – ZUK Sp. z o.o. w Miękini – zawiesza z dniem 7 lutego 2019 r. - określanie warunków zapewnienia dostaw wody dla nowych inwestycji lokowanych na terenie działania tej stacji uzdatniania wody.  

ZUK / fot. zdj. ilustracyjne

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany czwartek, 07 luty 2019 15:18

Komentarze (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

Przecież mieszkańcy Lutyni najlepiej wiedzą że tu od kilku lat nie było deszczu... Czasem pada ?...Oj, ale co to za deszcz...

This comment was minimized by the moderator on the site

Ledwo zastępca Zuku odszedł i już są problemy. Chyba trzeba zmiany władz w Zuku Panie Wójcie. Tylko najlepiej na kogoś zupełnie z zewnątrz bo przewietrzenia tam potrzeba.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
0 Characters
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację