Niedrożność kominów może być tragiczna w skutkach!

piątek, 25 styczeń 2019 13:36 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pożary sadzy w przewodach kominowych są odnotowane niemal w każdym raporcie straży pożarnej. Przypominamy o czyszczeniu kominów, aby uniknąć poważnych strat materialnych. - Dbanie o nie powinno być priorytetem i jest absolutnie niezbędne - apelują strażacy.

23 stycznia o godzinie 16:30 dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej został powiadomiony o pożarze sadzy w kominie w miejscowości Juszczyn (gm. Środa Śl.).

- Na miejscu okazało się, że pali się przewód kominowy w budynku po dawnym sklepie. Działania strażaków polegały m.in. na wykonaniu pomiarów na zawartość tlenku, zmierzeniu temperatury ścian graniczących z kominem oraz ugaszeniu sadzy i jej zrzuceniu - wyjaśnia Dariusz Domaradzki, rzecznik prasowy KP PSP w Środzie Śląskiej.

Podobne zdarzenie miało miejsce dzień wcześniej, około godziny 15:00 w miejscowości Damianowo (gm. Udanin), gdzie jeden z lokatorów twierdził, że w jego mieszkaniu jest spore zadymienie. - W związku ze zgłoszeniem podjęte zostały podobne działania - informuje rzecznik straży.

Tym razem strażacy przybyli na czas i w obu przypadkach nic się poważnego nie stało, jednak pamiętajmy, że niedrożność kominów może być tragiczna w skutkach!

Pożar w rowie

22 stycznia około godziny 8:00 strażaków poinformowano o pożarze w rowie przy drodze wojewódzkiej nr 345 w miejscowości Konary (gm. Udanin).

- Paliła się bela słomy, która prawdopodobnie została podpalona, a zadymienie ograniczało widoczność na drodze – informuje D. Domaradzki.

(kb) / fot. KP PSP (zdj. ilustracyjne)

Ostatnio zmieniany piątek, 25 styczeń 2019 13:44

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Posting comment as a guest.
0 Characters
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację