Niedziela Palmowa w Piotrowicach

wtorek, 16 kwiecień 2019 23:12 Dział: Kostomłoty
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

14 kwietnia w Piotrowicach odbyły się coroczne obchody Niedzieli Palmowej, podczas których sołectwa gminy Kostomłoty miały okazję do pokazania swoich umiejętności artystycznych w postaci pięknych palm wielkanocnych, stołów i stoisk.

Obchody rozpoczęto mszą świętą, celebrowaną przez księdza Leszka Pierzeckiego. Podczas mszy nastąpiło poświęcenie palm oraz procesja wokół kościoła, w której udział wzięli wierni, delegacje z palmami.

Po części sakralnej, kolorowym korowodem prowadzonym przez kapelę Kostomłocianie przemaszerowano do świetlicy wiejskiej w Piotrowicach, gdzie na uczestników święta czekały kolejne atrakcje w postaci stołów wielkanocnych pełnych dekoracji, ręcznie malowanych pisanek, szytych królików, kwiatów wiosennych i zajączków, wypiekanych baranków i inne wyroby pracy rąk ludzkich, które zasługują na wyrazy uznania i są żywym przykładem talentów lokalnej społeczności.

W tym roku sposób oceny palm wielkanocnych przybrał zupełnie inną formę. Miejscowości oceniały się wzajemnie, a przyznawane punkty decydowały o tym, która z palm zyskała najwyższe uznanie i adekwatnie do niego klasyfikowała się na najwyższym podium. 

 

W związku z  powyższym, ostateczna punktacja pozwoliła wyłonić zwycięzców:

 1. Paździorno
  II. Samborz
  III. Osiek

 

kolejne miejsca:


 1. I Wichrów
  V. Sikorzyce
  VI. Sobkowice 
  VII. Jarząbkowice 
  VIII. Zabłoto
  IX. Chmielów
  X. Jenkowice
  XI. Piersno
  XII. Wilków Średzki
  XIII. Jakubkowice
  XIV. Czechy
  XV. Kostomłoty
  XVI. Mieczków
  XVII. Ramułtowice
  XVIII. Godków
  XIX. Karczyce
  XX. Potrowice Szkoła

 

Wszystkim gratulujemy kreatywności i zaangażowania w kultywowanie tradycji. Każda z biorących udział w konkursie palm, to przejaw wzajemnej solidarności, integracji społecznej i chęci uczestniczenia w ważnych dla gminy kostomłoty inicjatywach o charakterze kulturalnym. Dziękujemy.

Gmina Kostomłoty / fot. gk, kb

Ostatnio zmieniany środa, 17 kwiecień 2019 22:57

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

 1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację