Notoryczne podpalenia śmietników w mieście (raport straży pożarnej)

środa, 12 grudzień 2018 10:46 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Podpalanie śmietników na terenie Środy Śl. staje się plagą. Zastanawia nas cel. Brak miejsca na śmieci? Czy po prostu „szczeniacki” wybryk?

Strasz pożarna otrzymuje około cztery zgłoszenia w tygodniu o palących się śmieciach w kontenerach. Wczoraj (11 grudnia), po raz kolejny, strażacy zostali wezwani do takiego zdarzenia, tym razem około godziny 16:00 na ul. Legnicką w Środzie Śląskiej, gdzie owa sytuacja miała miejsce.

W jakich jeszcze akcjach brali udział strażacy w ostatnich dniach?

Powalone drzewo

W poniedziałkowy poranek, 10 grudnia, około godziny 19:00, dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej został powiadomiony o powalonym drzewie w miejscowości Damianowo, które blokowało przejazd.

- Na drodze powiatowej nr 2794 leżała powalona grusza. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu oraz oświetleniu miejsca zdarzenia, pocięciu drzewa i usunięciu go z jezdni – informuje  Dariusz Domaradzki, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej.

Pożar sadzy

10 grudnia, około godziny 19:00, dyżurny KP PSP w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie o pożarze w przewodzie kominowym.

- Pożar miał miejsce w budynku wielorodzinnym w miejscowości Ujazd Górny. Z komina wydobywał się gęsty dym. Właściciel wygasił piec, natomiast strażacy przy użyciu drabiny dostali się na dach, gdzie od góry wyczyścili komin wyciorem i wsypali piasek w celu ugaszenia sadzy – wyjaśnia Dariusz Domaradzki.

Pożary sadzy w kominach, to częste zgłoszenia w okresie grzewczym. W wielu przypadkach pożary te udaje się szybko opanować, jednak w kilku powstałe starty są ogromne, więc może warto kontrolować przewody kominowe?

(kb) / fot. OSP Udanin

48243209 1016738578510602 5502954181171871744 n

Ostatnio zmieniany środa, 12 grudzień 2018 10:51

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież