"Kuchenne Rewolucje" Magdy Gessler po sąsiedzku

"Kuchenne Rewolucje" Magdy Gessler po sąsiedzku

Od niedzieli do czwartku w Kawicach nagrywane były sceny do programu kulinarnego „Kuchenne Rewolucje”, który prowadzi Magda Gessler.

Nowa oferta Al Lago! Atrakcyjna promocja i świąteczna propozycja

Nowa oferta Al Lago! Atrakcyjna promocja i świąteczna propozycja

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym aktualnym menu, atrakcyjną promocją w godzinach lunchowych oraz świąteczną propozycją wigilijną dla…

Zebrali ponad 3,5 tys. złotych na paczki dla potrzebujących

Zebrali ponad 3,5 tys. złotych na paczki dla potrzebujących

Przez dwa dni 4 i 11 grudnia, na ulicach naszego miasta kwestowali uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 z Odziałem…

Będą ponowne wybory do Rady Gminy Kostomłoty

Będą ponowne wybory do Rady Gminy Kostomłoty

Zarządzeniem Wojewody Dolnośląskiego, 17 lutego 2019 r. odbędą się ponowne wybory do Rady Gminy Kostomłoty w jednomandatowym okręgu wyborczym nr…

Nowa siedziba harcerzy na średzkim targowisku

poniedziałek, 26 listopad 2018 13:00
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Związek Harcerstwa Polskiego w Środzie Śląskiej, od 17 listopada tego roku ma nową siedzibę. Mieści się ona w nowo wybudowanym budynku średzkiego targowiska.

Budynek powstał w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 – 2020 ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Pomieszczenie, które zostało nam udostępnione będzie służyło zarówno jako biuro hufca, jak i harcówka, w której zuchy i harcerze z terenu Środy Śląskiej mogą wreszcie w bardzo dobrych warunkach uczestniczyć w zbiórkach, zdobywać nowe umiejętności i rozwijać swoje zainteresowania.

Przeprowadzka biura hufca konieczna była z uwagi na zaplanowane przez powiat nowe przeznaczenie pomieszczenia przy ul. Kilińskiego. Średzkie drużyny przez ostatnie dwa lata mogły dwa razy w tygodniu korzystać z pomieszczenia przy ul. Białoskórniczej, ponieważ biuro hufca było zbyt małe, aby mogły z niego korzystać dzieci. Burmistrz Środy Śląskiej reagując na pogarszający się stan techniczny budynku i widząc potrzebę pomocy harcerzom, zaproponował nową lokalizację.

Dzieci i młodzież zrzeszona w Związku Harcerstwa Polskiego od 17 listopada tego roku, mogą się cieszyć ze wspaniałych warunków w nowo wybudowanym budynku. Otrzymaliśmy również zapewnienie od Burmistrza Środy Śląskiej Adama Rucińskiego, że docelowo przewidziane jest dla nas miejsce w tworzonym przez Gminę Środa Śląska Centrum NGO które ma zrzeszać wszystkie organizacje pozarządowe. Będzie to budynek przy ulicy Konstytucji 3 maja obok stadionu miejskiego. Mamy nadzieję że „po wielu latach tułaczki zmierzamy już ku bezpiecznej przystani...”.

Pragniemy jednocześnie serdecznie podziękować za okazane wsparcie, zrozumienie i zaangażowanie wszystkim którzy w tak trudnej dla nas sytuacji potrafili podać pomocną dłoń. Związek Harcerstwa Polskiego to ponad 100-tysięczna organizacja młodzieżowa, działająca na terenie całego kraju –jesteśmy uczciwym, rzetelnym partnerem, dlatego warto wesprzeć nasze działania.

Jeśli chcecie przeżyć wspaniałą przygodę, poznać nowych przyjaciół, i zgromadzić niesamowite wspomnienia - zapraszamy na zbiórki! Chętną młodzież i dzieci zapraszamy - w środy o godzinie 17:30 dzieci 6-10 lat, w piątki o godzinie 17:30 młodzież 10-15 lat. Jeśli Państwa PESEL nie mieści się w powyższym przedziale wiekowym, a dysponujecie państwo młodą duszą, lub chęcią pomocy harcerzom - zapraszamy do Rady Przyjaciół Harcerstwa. Czekamy na Was:) w środy o godzinie 17:30 w naszym biurze przy ulicy Malczyckiej 10 i chętnie udzielimy wszelkich informacji.

Komenda Hufca ZHP Środa Śl. / fot. zhp

Ostatnio zmieniany środa, 28 listopad 2018 17:50

Komentarze  

Permalink +3 hmmm
Część budynku Urzędu Pracy powinni odstąpić na jakieś pożyteczniejsze cele.Bezrobocie jest kilku procentowe, a urzędników (pasożytów) za dużo.
2018-11-26 17:02 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież