Nowe Karsany na średzkich drogach

czwartek, 08 listopad 2018 11:36 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Czy ktokolwiek z nas pamięta jeszcze czasy zanim w naszym mieście pojawiła się Średzka Komunikacja Publiczna? Jak wielkie ułatwienie w codziennym funkcjonowaniu stanowi fakt jej istnienia.

Mamy dla Was dobre wieści - tabor naszej ŚKP się rozrasta. W ostatnim czasie w bazie pojawiły się nowoczesne i bardzo ekonomiczne 2 autobusy Karsany z silnikami diesla (norma Euro6). Na chwilę obecną pełny tabor Średzkiej Komunikacji Publicznej stanowią: 3 autobusy Ursus o napędzie elektrycznym, 8 autobusów Iveco z silnikami diesla (norma Euro6), 4 minibusy Frugal o napędzie elektrycznym oraz 2 Karsany z silnikami diesla.

Zachęcamy mieszkańców gminy do skorzystania z możliwości wyrobienia sobie Karty Dużej Rodziny lub Średzkiej Karty Mieszkańca i dysponowania przywilejem tanich przewozów nowoczesnym i ekologicznym taborem.

Więcej informacji na stronie:http://komunikacja.srodaslaska.pl/

(um) fot. um

Komentarze (21)

This comment was minimized by the moderator on the site

Wy lepiej Napiszta jak to jeden taki KARSAN czy Karakan, dziś rano 13 XI 2018 przypier... ł w zaparkowany pod samym płotem samochód osobowy. Roztrzaskał go. Po czym kierowca oznajmił że zasłabł, a jechał rano właśnie z zajezdni w Wodociągach Średzkich *(ujechał czyli około 800 m po czym zasłabł) i nie czekając na Policję - uciekł z miejsca zdarzenia. Zapytajcie czy POLICJA ma takie zgłoszenie z dnia dzisiejszego i gdzie się podział kierowca,...

Wy lepiej Napiszta jak to jeden taki KARSAN czy Karakan, dziś rano 13 XI 2018 przypier... ł w zaparkowany pod samym płotem samochód osobowy. Roztrzaskał go. Po czym kierowca oznajmił że zasłabł, a jechał rano właśnie z zajezdni w Wodociągach Średzkich *(ujechał czyli około 800 m po czym zasłabł) i nie czekając na Policję - uciekł z miejsca zdarzenia. Zapytajcie czy POLICJA ma takie zgłoszenie z dnia dzisiejszego i gdzie się podział kierowca, skoro zasłabł (pewnie po przepiciu z okazji nowego święta) to z jakiego powodu nie czekał na karetkę, tylko pojechał - oddalił się z miejsca zdarzenia zostawiając rozwalony samochód, oraz pełno szkła z swojego busa ... No ... proszę o wyjaśnienie tego zjawiska.

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

O tym się nie pisze bo gazety w kieszeni urzędu

This comment was minimized by the moderator on the site

Aby przedstawić takie prawdziwe rzetelne przedstawienie bilansu, należałoby poprosić jakąś firmę audytowa która w prosty sposób przedstawiłaby wszelkie nieprawidłowości w Śkp. Ponieważ w tym momencie można bardzo dużo oszukać, np poprzez za uznanie kosztów dzierżawy terenu na Sikorskiego. Koszt powinien być wg wartości rynkowej a obecnie umowa podpisana jest bodajże na 700zl miesiecznie (wysokość z prezentacji wrześniowej prezesa) kosztem...

Aby przedstawić takie prawdziwe rzetelne przedstawienie bilansu, należałoby poprosić jakąś firmę audytowa która w prosty sposób przedstawiłaby wszelkie nieprawidłowości w Śkp. Ponieważ w tym momencie można bardzo dużo oszukać, np poprzez za uznanie kosztów dzierżawy terenu na Sikorskiego. Koszt powinien być wg wartości rynkowej a obecnie umowa podpisana jest bodajże na 700zl miesiecznie (wysokość z prezentacji wrześniowej prezesa) kosztem innych spółek gminnych ta jest wywyzszana. Kolejnym dziwnym krokiem są te opłaty dla urzędników poprostu urząd w ten sposób zwiększa wpływ z biletów do spółki pomimo tego że i tak urząd ta spółkę dotuje. Bardzo dziwi mnie również stanowisko prezesa który ma etat w gminie ale również w urzędzie (oba etaty pełni równocześnie czy w trakcie np odbioru autobusów był na urlopie w urzędzie? Lub kiedy załatwiał jakieś sprawy dla śkp był na urlopie. Jeżeli ma etat w spółce to powinien 40h poświęcać w tygodniu dla śkp oraz 40h dla urzędu jest to niewykonalne) dyspozytor został radnym który będzie uwaga rozliczać i weryfikował zestawienia dotyczące dotacji które sam będzie robić?! Powinien w takiej sytuacji z czegoś zrezygnować. A to jest dopiero początek góry lodowej bo o większości rzeczy i tak nikt postronny nie wie....

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

Droga redakcjo. Widzimy że promocja skp trwa w najlepsze. Jeśli jesteście gazeta niezależna czekamy na kontynuację tematu i więcej artykułów o karsanach i rzetelne przedstawienie bilansu zysków i strat tej inwestycji z uwzględnieniem wielu czynnikow. Do tej pory brak jest informacji na ten temat.

This comment was minimized by the moderator on the site

Wy naprawdę nie wiecie o co tu chodzi? Trzeba było zrobić spółkę która naprawi budżet domowy ludzi burmistrza. Prezes oddany pracownik urzędu z wykształceniem rolniczym bez doświadczenia w transporcie, dyspozytor brak doświadczenia w transporcie ludzi, zatrudnienie jakiegoś kierownika ds. Przewozów który będzie udostępniać certyfikaty ponieważ bez nich nie można wozić ludzi więc hopsa zatrudnimy damy pieniążki i swoje zarobimy. Zakup taboru?...

Wy naprawdę nie wiecie o co tu chodzi? Trzeba było zrobić spółkę która naprawi budżet domowy ludzi burmistrza. Prezes oddany pracownik urzędu z wykształceniem rolniczym bez doświadczenia w transporcie, dyspozytor brak doświadczenia w transporcie ludzi, zatrudnienie jakiegoś kierownika ds. Przewozów który będzie udostępniać certyfikaty ponieważ bez nich nie można wozić ludzi więc hopsa zatrudnimy damy pieniążki i swoje zarobimy. Zakup taboru? Szczerze bardzo dziwny każda firma stawia na Mercedesy a my mamy jakieś dziwne karsany co będzie jak to się zepsuje? Pewnie tylko serwis znowu wpłyną pieniądze. O tych cudach elektrycznych już nie mówię bo pewnie nikt nawet się nie podejmie jakiejkolwiek naprawy. Chłodno na to popatrzmy idea bardzo dobra ale rozwiązania złe.

Czytaj więcej
This comment was minimized by the moderator on the site

zielone "żabki" są elektryczne nie mogą używać kierunkowskazów bo zwalniają i bateria szybciej pada. ciekae jaki zasię będą miały w zimie, a potem w następnej i co z bateriami gdy się zużyją ???

This comment was minimized by the moderator on the site

O dokładnie tak to często widać jak na tym zdjęciu właśnie.
Zielony trumnowóz i ............... nikogo w środku :lol:

This comment was minimized by the moderator on the site

Nowe i ekologiczne.....diesla.....zaraz zaraz.... ekologiczne dla budżetu, a nie EKOLOGII i środowiska.

This comment was minimized by the moderator on the site

Ja pamiętam te czasy. Fajnie było jak żadna zielona "żabka" nie zajeżdżala drogi innym uczestnikom ruchy i nie zatrzymywała się przed każdym budynkiem w Środzie Śląskiej żeby wypuścić sąsiadke/sąsiada/znajomego pasażera. Żeby chociaż te "żabki“ kierunkowskaz włączały. A tu nic. Tak jakby kierowcy bez żadnych uprawnien jeździli.

This comment was minimized by the moderator on the site

Dalej niech płacą urzędasom za to by jeździli autobusami i nabijali frekwencję bo jest źle wszystko poplanowane. I otrząśnijcie się z zatrudnionym tam ludzmi. Obecnie zarządzane ŚKP to patologia.

This comment was minimized by the moderator on the site

Nie było komunikacji było źle, jest komunikacja jest źle. Polska mentalność i ciągłe tylko narzekanie, kraj pesymistów...

This comment was minimized by the moderator on the site

Masz rację jak nie było źle, jak jest to też źle! Naród wiecznie niezadowolony, zawistny i najlepiej każdego zwyzywać, zdeptać. Ci co narzekają to chyba nie widzą ile dzieci codziennie jeździ komunikacją do szkoły, a nie każdy rodzic ma auto i możliwość dowiezienia dziecka na koniec Środy. Obudźcie się i dziękujcie, że miasto się rozwija. Więcej optymizmu i uśmiechu dla drugiego człowieka :-)

This comment was minimized by the moderator on the site

Miasto się rozwija korki smog i brak szpitala zobaczymy te obietnice czekam .

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy
Pokaż więcej

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację