Nowe ścieżki rowerowe gotowe i odebrane

wtorek, 10 lipiec 2018 16:30 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zakończyła się budowa ścieżek rowerowych na szlaku Ślężańskiej Drogi Św. Jakuba tj. Ciechów-Cesarzowice oraz Kostomłoty-Zabłoto. Kilka dni temu komisja odebrała inwestycje.

Realizatorem zadania było konsorcjum dwóch firm – „COM-D” z Jawora i Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Jeleniej Góry. Dzięki łagodnej zimie prace postępowały szybko i nowe trasy były gotowe wcześniej niż zakładała to umowa.

– Ścieżki rowerowe to temat mojej szczególnej troski, bo każda nowa ścieżka, każdy jej kilometr oznacza większe bezpieczeństwo użytkowników drogi, zarówno pieszego jak i rowerzysty. Zamykając te inwestycje już myślimy o kolejnych. Niedługo ogłosimy przetargi na wykonanie projektów budowy ścieżek na odcinkach: Jastrzębce-Malczyce, Cesarzowice-Jenkowice Cesarzowice-Ujazd Dolny – mówi starosta powiatu Sebastian Burdzy.

Projekt powiatu zakładał budowę dwóch ścieżek rowerowych. W gminie Środa Śląska, odcinek Ciechów-Cesarzowice o długości 1,864 km i 1,033 m w Gminie Kostomłoty, odcinek Kostomłoty-Zabłoto. Co istotne, w projekcie ujęto również inne działania, takie jak stworzenie portalu internetowego – powiat-sredzki-rowerowy.pl, montaż tablic informacyjno-edukacyjnych oraz powstanie punktów serwisowania rowerów. Powiat zaplanował też wydanie mapy, która pomoże w promocji projektu oraz powiatowych ścieżek. Rzeczy te będą realizowane w lipcu. We wrześniu odbędzie się konferencja ekologiczna.

Przypominamy, że projekt kosztował 2 268 tys. zł, z czego 1 867 tys. zł pokryła dotacja z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WD 2014-2020. Jego realizację wsparła też Gmina Środa Śląska (dofinansowanie w kwocie 112 500 zł) oraz Gmina Kostomłoty (dofinansowanie - 59 500 zł), a także Lokalne Grupy Działania „Szlakiem Granitu” i „Kraina Łęgów Odrzańskich”.

(rfp)

loga

Projekt pn. „Budowa ścieżek rowerowych Powiatu Średzkiego na szlaku Ślężańskiej Drogi Św. Jakuba” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014–2020.

 DSC7257

Ostatnio zmieniany środa, 11 lipiec 2018 17:58

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież