Nowy chodnik na ul. Mazurowickej w Malczycach

środa, 09 maj 2018 09:59
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Rozpoczynają się prace nad budową nowego chodnika przy ul. Mazurowickiej w Malczycach. Powstanie 739 m kw. nowej nawierzchni chodnika.

 

Obecnie trwają prace polegające na demontażu starych płyt chodnikowych i wycince drzew. Drzewa zostaną usunięte ze względu na ich stan, większość z nich jest pusta w środku i spróchniała.

Decyzja o wycince została również podyktowana petycjami mieszkańców, w których zwracano uwagę na fakt, że drzewa te wywarzają chodnik, a także ze względu na swój stan zagrażają zaparkowanym na ulicy pojazdom. W miejscu starych drzew powstanie nowy pas zieleni.

Inwestycja wyniesie 196 tys. zł i zostanie sfinansowana po połowie przez gminę Malczyce oraz powiat średzki. Wykonawcą inwestycji jest Firma Wielobranżowa Anna Foremna. Zadanie ma zostać ukończone do końca lipca br.

(gmal) fot. ug

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany wtorek, 15 maj 2018 22:22

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież