Nowy rok szkolny w gminie Kostomłoty

poniedziałek, 02 wrzesień 2019 21:06 Dział: Kostomłoty
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dzisiaj 2 września - pierwszy dzień szkoły po wakacyjnym odpoczynku. Wszystkim uczniom oraz ich nauczycielom, obsłudze administracyjnej i technicznej szkół życzymy wspaniałego, spokojnego i bezpiecznego roku szkolnego 2019/2020.

Poniżej prezentujemy co udało się przez okres wakacyjny zrealizować w placówkach oświatowych gminy Kostomłoty:

PROGRAM „POSIŁEK W DOMU I W SZKOLE”.

KOSTOMŁOTY
W roku 2019 uruchomiono program rządowy mający na celu zapewnienie możliwości ciepłego posiłku dla każdego uczącego się dziecka. Gmina Kostomłoty jako organ prowadzący przygotowała wniosek na dotacje dla wszystkich szkół.Z radością informowaliśmy, że przyznana została dotacja na remont i doposażenie Szkoły Podstawowej w Kostomłotach w wysokości 63.990,40 zł.
Fakt ten uruchomił planowany wcześniej remont kuchni i stołówki w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej. REMONT GNERALNY !!! Wymieniona została wiekowa już i niewystarczająca instalacja elektryczna, zwiększono moc przyłączeniową energii, naprawiono system wentylacji, dokonano renowacji instalacji wodno-kanalizacyjnej. Zdemontowano stary piec kaflowy, wymieniono oświetlenie, uzupełniono glazurę po pracach remontowych, wymieniono urządzenia sanitarne w pomieszczeniach dla pracowników, odmalowano wszystkie pomieszczenia. Przy okazji odremontowano gruntownie pomieszczenia magazynu – wymiana oświetlenia, wentylacji, malowanie ścian i sufitów.
Ze względu na powiększenie przedszkola przewidziano nowe pomieszczenie na jadalnię dla przedszkolaków, które połączono z dotychczasową jadalnią i uzyskując w ten sposób odświeżoną i piękną przestrzeń do spożywania posiłków.
W ramach uzupełnień sprzętowych zakupione zostały nowe, wysokiej klasy urządzenia używane w gastronomii: zmywarka kapturowa z funkcją wyparzania, patelnia elektryczna, taboret gazowy, szafa chłodnicza, piec konwektowo-parowy.
Wymienione zostaną dotychczasowe drewniane szafy na metalowe, na które musimy jeszcze poczekać ze względu na niestandardowe ich rozmiary.
Wyposażamy także jadalnię w nowe stoły i krzesełka w rozmiarach dostosowanych do wieku dzieci.
Praca została wykonana ogromna. Towarzyszyły jej lęk i obawa, zwątpienie ale i nadzieja i ogromna radość z zakończenia kolejnych etapów:) Wszystko wygląda pięknie i mamy nadzieję, że będzie służyło dzieciom przez wiele lat!

KARCZYCE
Ostatni dzień lipca przyniósł radosną wiadomość, że kolejna szkoła z wniosku, przygotowanego przez Gminny Ośrodek Obsługi Szkół w Kostomłotach, Szkoła Podstawowa im. św. Jana Bosko w Karczycach również staje się beneficjentem dotacji w ramach Programu „Posiłek w domu i w szkole”. Szkoła w Karczycach otrzymuje 61.935,20 zł dotacji, która zgodnie z wnioskiem wykorzystana zostanie na doposażenie kuchni oraz jadalni szkolnej.
Z przyjemnością przekazujemy informację, że Szkoła Podstawowa w Karczycach jako jedyna w powiecie średzkim skorzysta w tym roku ze zwiększenia części oświatowej subwencji ogólnej z 0,4% rezerwy w roku 2019 na doposażenie pracowni przyrodniczych w wysokości 65.626,00 zł. Kwota ta, jedna z najwyższych przyznanych w tegorocznym „rozdaniu” zostanie przeznaczona na zaopatrzenie w potrzebny sprzęt edukacyjny do pracowni: geograficznej, biologicznej, chemicznej i fizycznej.
W ostatnim czasie odremontowane zostały dwa istotne pomieszczenia w szkole – szatnia i korytarz.

MIECZKÓW
W tym czasie w Szkole Podstawowej w Mieczkowie odremontowano dwie duże sale lekcyjne, które ożyły dzięki nowej kolorystyce i usprawnionej wentylacji.
Zrealizowano również projekt połączenia dwóch pomieszczeń: dotychczasowej małej jadalni oraz pomieszczenia o charakterze gospodarczym. Po adaptacji dokonano generalnego remontu, w ramach którego powstało piękne pomieszczenie z przeznaczeniem głównym na jadalnię ale możliwe do wykorzystania w różnym innym celu.
Doposażono je w stoliki i krzesła. W sierpniu ruszył planowany remont dachu na sali gimnastycznej. Przyspieszyły go nawalne deszcze wiosenne, które w konsekwencji skutkowały nakazem Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego natychmiastowego remontu dachu, który przeciekał niszcząc strop, ściany i podłogę sali.Koszt remontu to ponad 120 tys. złotych.

DACH W KOSTOMŁOTACH
W sierpniu również ruszył remont sali gimnastycznej w SP im. Marii Konopnickiej w Kostomłotach. Przede wszystkim polega on na remoncie stropu ale wykonane zostanie także malowanie całej sali oraz wymiana parapetów co będzie stanowiło wypełnienie nakazu Sanepidu w Środzie Śląskiej.

Gmina Kostomłoty

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację