Nowy starosta: Jestem człowiekiem uniwersalnym

czwartek, 22 listopad 2018 12:28
Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Starosta Krzysztof Szałankiewicz, wicestarosta Sebastian Burdzy, przewodniczący rady Artur Bogucki - tak zadecydowali radni na pierwszej sesji rady powiatu kadencji 2018-2023.

Pierwszą sesję otworzyła radna seniorka Halina Mikła. Nowo wybrani radni otrzymali zaświadczenia o wyborze, a następnie złożyli ślubowanie. Kolejnym punktem obrad był wybór przewodniczącego rady. Dziewięć głosów uzyskał Artur Bogucki, a jego kontrkandydatka Maria Zachary – osiem.

Nowy przewodniczący wprowadził do porządku obrad kolejne uchwały. Pierwszą z nich odwołano Janinę Gawlik z funkcji skarbnika powiatu, w związku z wygraną w wyborach na wójta Kostomłotów, drugą wprowadzono zmiany w statucie powiatu. Kolejne uchwały dotyczyły wyboru starostów powiatu oraz członków zarządu. Dziesięcioma głosami za, funkcję starosty powierzono Krzysztofowi Szałankiewiczowi. – Dziękuję za zaufanie, którym  mnie obdarzyliście. To zaszczyt kierować takim powiatem jak średzki. Mam nadzieję, że będziemy współpracować, a nie prowadzić ciągłe sporty i walki, bo to będzie bardzo złe dla nas wszystkich – podsumował wynik głosowania nowy starosta.

Kandydatura Sebastiana Burdzy na wicestarostę uzyskała poparcie dziewięciu radnych. Oprócz starostów do zarządu powiatu weszli: Grzegorz Pierzchalski, Józef Chabraszewski i Czesław Kaczmarek.

 

Przybliżamy sylwetkę nowego starosty:

KRZYSZTOF SZAŁANKIEWICZ

59 lat, mieszkaniec Lenartowic (gmina Miękinia)

Stan rodzinny: żona Dorota, córka Marta, syn Paweł, dwie wnuczki: Anita – 7 lat  i Ewa - 4 miesiące 

Wykształcenie: wyższe, magister  wychowania fizycznego, kierunek nauczycielski

Zatrudnienie: Od 1979 roku nauka i służba w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu, zakończona rezygnacją z powodu poglądów politycznych w październiku 1981 roku. Od stycznia 1982 roku nauczyciel w szkole podstawowej w Głosce, a następnie w Miękini. Od 1992 do 2010 roku również własna działalność gospodarcza. Właściciel niewielkiego gospodarstwa rolnego.

Doświadczenie samorządowe: radny Rady Gminy Miękinia w kadencji 1994-1998 i 1998-2002, radny Rady Powiatu w Środzie Śląskiej kadencji 2010-2014. Kandydował również w wyborach do Sejmu RP (2011 rok) oraz na wójta Gminy Miękinia (2014 r.)

Zainteresowania: sport, polityka, geografia, rzeźba w drewnie (przez pewien czas)

Sam o sobie: jestem człowiekiem uniwersalnym, z ogromną chęcią poznawania nowych rzeczy i dużą energią do działania na różnych płaszczyznach.

(rfp) fot. ers

starosta

Ostatnio zmieniany czwartek, 22 listopad 2018 12:30

Komentarze  

Permalink +2 Yogi
ElaEla już padła "posadka dla Grzesia za blisko bańkę w 5 lat" Niezmiennie Judasz wiecznie żywy a, do tego uniwersalny. No i masz pełny wypas... ;-) tacy ludzie takie czasy? Alternatywnie , takie czasy to i tacy ludzie.
2018-11-25 21:37 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -1 Emma
Nie rozumiem skąd takie uprzedzenie i niewiara w ludzi, a może człowiek się sprawdzi.
2018-11-22 21:06 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +2 real
no,nie-Universal Soldier ,jak wynika z tej biografii...zaraz boki pozrywam ze smiechu...))))
2018-11-22 21:01 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +5 Kazik
Środa śląska została już sprzedana do ostatniego kamienia....
2018-11-22 17:54 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +6 komandos
Właściwy tytuł. "Człowiek uniwersalny" raz z jednymi raz z drugimi :-) . Pamiętajcie, jak ktoś raz zdradził to zdradzi drugi raz.
2018-11-22 17:39 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 mieszkaniec
Z tego co pamiętam to Pan Szałankiewicz gdy był radnym powiatowym, wiceprzewodniczącym Rady Powiatu, też był z tą ekipą. Myślę że gdyby wiedział że bezpartyjni to przystawka PISu to by z nimi nie startował. Popatrzcie na kogo ludzie głosowali, ile głosów dostał Pierzchalski, Burdzy, Bogucki i Szałankiewicz, to są obecne władze Powiatu
2018-11-22 22:37 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +7 Adam
Panie,jesteś pan człowiekiem z poglądami do wynajęcia. Zdradził pan ludzi co na pana pracowali. Co z panem pracowali. Bezpartyjny oportunista.
2018-11-22 15:06 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +11 mocne
Dobrze, że p. starosta nie nazwał siebie "człowiekiem niezłomnym" , jak prezydent Duda. Ale i tak wygląda to na lekkie megalomaństwo
2018-11-22 14:49 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +8 dudek
no zobaczymy jak sobie ten pan poradzi w nowej roli
2018-11-22 14:25 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +7 elaela
oj czekamy czekamy na :lol: :lol: pierwsze uniwersalne decyzje ,
2018-11-22 20:13 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież