O czym pamiętać, przy poszukiwaniu pracy?

piątek, 02 sierpień 2019 19:38 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jesteś na etapie poszukiwania pracy i zastanawiasz się, co zrobić, by znaleźć dobre zatrudnienie? Sprawdź, na co szczególną uwagę zwracają rekruterzy.

Wielu osobom poszukiwanie pracy kojarzy się z licznymi trudami. Każdy chciałby mieć pracę, która go cieszy, a wstawanie do niej rano, spędzenie w niej czasu, jak i wykonywanie obowiązków daje poczucie satysfakcji. Lwią część życia spędzamy w pracy, dlatego coraz większą uwagę przykładamy do tego, by miejsce to odpowiadało naszym możliwościom i temperamentowi. Chcemy, by praca nas rozwijała, a zespół stanowiły miłe osoby, z którymi nawiążemy udane relacje zawodowe. O czym pamiętać, przy poszukiwaniu pracy?

CV

Jednym z częściej popełnianych błędów przez osoby, które szukają pracy jest wysyłanie takiej samej wersji CV na każde stanowisko pracy, nawet jeśli oferty sugerują inne umiejętności, czy pakiety szkoleń. Warto tak dopasować CV do każdego stanowiska pracy, by wszystkie najważniejsze rzeczy dotyczące Twojego wykształcenia i doświadczenia na dane stanowisko zostały wyeksponowane w CV. Istnieje wtedy dużo większe prawdopodobieństwo, że znajdziesz pracę na takim stanowisku, o którym marzysz.

Korzystaj z portali ogłoszeniowych

Dzięki internetowi i specjalnym portalom z ogłoszeniami szukanie pracy jest prostsze i szybsze niż myślisz. Wystarczy, że regularnie będziesz zaglądać na stronę Jobsora.com i sprawdzać nowe ogłoszenia ze swojej okolicy. Dzięki wygodnemu wyszukiwaniu szybko sprawdzisz oferty pracy na konkretne stanowisko ze swojego miasta. Co więcej, nie musisz nawet poświęcać czasu, by przejrzeć wszystkie oferty pracy z konkretnej kategorii-wystarczy, że na stronie zaznaczysz bardziej szczegółowe wymagania, a takie wyświetlą Ci się oferty.

Dobrze przygotuj się do rozmowy rekrutacyjnej

Przygotowanie CV i korzystanie z portali z ogłoszeniami to dopiero początek! Rozmowa kwalifikacyjna to ten moment, w którym musisz zaprezentować swoje umiejętności i pokazać się z najlepszej strony. Przed rozmową poczytaj więcej o firmie, do której aplikujesz. Czym się zajmuje, jakie są ich sukcesy z ostatnich lat, jakie ma plany rozwoju? Nie tylko po to, by lepiej wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej, ale także sprawdzić, czy to miejsce odpowiada Twoim potrzebom i czy będziesz czuł się w nim dobrze.

Artykuł zewnętrzny

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany piątek, 02 sierpień 2019 19:45

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację