"Odganiają" owady u innych, sami nie mogą "odgonić się" od zgłoszeń

piątek, 07 wrzesień 2018 14:04 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Straż pożarna nie jest służbą, do której obowiązków należy zabezpieczanie gniazd z owadami, jednak otrzymuje takich zgłoszeń nawet kilka razy dziennie.

- Straż pożarna interweniuje po zgłoszeniu gniazd owadów w sytuacjach, które zagrażają zdrowiu lub życiu ludzi. W innych przypadkach zabezpieczeniem ich zajmują się odpowiednie firmy, które działają także na terenie naszego powiatu – informują strażacy.

Ostanie zgłoszenie dotyczące owadów błonkoskrzydłych wpłynęło do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej wczoraj przed godziną 19:00. Zdarzenie miało miejsce w Budziszowie.

- Na miejscu stwierdzono, że gniazdo szerszeni znajduje się na poddaszu jednego z budynków mieszkalnych, przy belce stropowej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, spryskaniu gniazda ogólnodostępnym środkiem owadobójczym i jego zniszczeniu  – informuje rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej Dariusz Domaradzki.

(kb) fot. pixabay

Komentarze (3)

This comment was minimized by the moderator on the site

Standard czyli zamiast do ważnych spraw ściągają straż do dupereli typu szerszenie. Jest obecnie masa preparatów do wytępienia tego badziewia i sami powinni to robić. Oby takie wezwania się nie zemściły w przyszłości.

This comment was minimized by the moderator on the site

no maskara jakaś strażacy zamiast karetki jada ratować życie, do owadów -co jeszcze się dowiem na tym portalu

This comment was minimized by the moderator on the site

No też uważam że od rozganiania owadów są wyspecjalizowane firmy a nie ściągnie strażaków. Powinno być to karane mandatami jako bezpodstawne wezwanie.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację