"Odganiają" owady u innych, sami nie mogą "odgonić się" od zgłoszeń

piątek, 07 wrzesień 2018 14:04 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Straż pożarna nie jest służbą, do której obowiązków należy zabezpieczanie gniazd z owadami, jednak otrzymuje takich zgłoszeń nawet kilka razy dziennie.

- Straż pożarna interweniuje po zgłoszeniu gniazd owadów w sytuacjach, które zagrażają zdrowiu lub życiu ludzi. W innych przypadkach zabezpieczeniem ich zajmują się odpowiednie firmy, które działają także na terenie naszego powiatu – informują strażacy.

Ostanie zgłoszenie dotyczące owadów błonkoskrzydłych wpłynęło do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej wczoraj przed godziną 19:00. Zdarzenie miało miejsce w Budziszowie.

- Na miejscu stwierdzono, że gniazdo szerszeni znajduje się na poddaszu jednego z budynków mieszkalnych, przy belce stropowej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, spryskaniu gniazda ogólnodostępnym środkiem owadobójczym i jego zniszczeniu  – informuje rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej Dariusz Domaradzki.

(kb) fot. pixabay

Komentarze  

Permalink 0 Marcin
Standard czyli zamiast do ważnych spraw ściągają straż do [oooops]reli typu szerszenie. Jest obecnie masa preparatów do wytępienia tego badziewia i sami powinni to robić. Oby takie wezwania się nie zemściły w przyszłości.
2018-09-10 21:12 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 julek
no maskara jakaś strażacy zamiast karetki jada ratować życie, do owadów -co jeszcze się dowiem na tym portalu
2018-09-07 18:22 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink 0 Gracjan
No też uważam że od rozganiania owadów są wyspecjalizowane firmy a nie ściągnie strażaków. Powinno być to karane mandatami jako bezpodstawne wezwanie.
2018-09-07 17:54 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież