Odpowiedź na "świąteczne pytanie"

środa, 02 styczeń 2019 11:55 Dział: Listy / opinie
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

20 grudnia opublikowaliśmy list, w którym mieszkaniec poprosił, aby zadać pytanie pracownikom średzkiego magistratu dlaczego na ul. Wrocławskiej - od żłobka do Orlenu, nie ma żadnej ozdoby świątecznej?

- Trochę jakby zapomniana, a przecież to główny wjazd do miasta od strony Wrocławia i drogi krajowej 94. Może warto zadać pytanie do Urzędu Miejskiego w Środzie Śl. dlaczego nie ma na tym odcinku żadnych świątecznych ozdób? Druga strona miasta jest ozdobiona aż do wyjazdu ze Środy Śląskiej w kierunku Lubina - pisał pan Artur.

Na pytanie odpowiada Jaromir Stawirej, kierownik Wydziału Promocji i Rozwoju Gminy w Urzędzie  Miejskim w Środzie Śląskiej:

- Urząd Miejski co roku czyni starania, aby na terenie miasta instalować nowe iluminacje świąteczne. Działania te odbywają się w oparciu o środki budżetowe przewidziane na to zadanie przez Radę Miejską w uchwale budżetowej. W ramach tych środków realizowane są zadania związane z zakupem, wynajmem, konserwacją i instalacją iluminacji świątecznych.
Iluminacje w każdym kierunku wylotowym są montowane do charakterystycznych obiektów miasta - w kierunku zachodnim - ul. Legnicka  do mostu na Średzkiej Wodzie, w kierunku wschodnim - ul. Wrocławska  do żłobka publicznego. Na terenie miasta w roku bieżącym, w tym również przy ul. Wrocławskiej, zainstalowane są ozdoby świąteczne podobne jak w latach ubiegłych.

(red) / fot. gz

Ostatnio zmieniany środa, 02 styczeń 2019 11:57

Komentarze  

Permalink +3 pasażer
Panie burmistrzu a co z wybitą kilka miesięcy temu szybą na przystanku przy ul. Wrocławskiej. Wiatr hula i żaden urzędnik nie chce wstawić nowej szyby bo podobno pan tego zabronił. To tak się dba o mieszkańców. Nie wszyscy przychodzą do pracy w południe jak pan i zaczynają ją od gorącej kawy. Niektórzy wstają rano i ciężko pracują i o takich mieszkańcach się nie pamięta. Wiem że dla pana świecidełka są ważniejsze niż ludzie. To już kilka razy pan pokazał. Wstyd że ludzie pana ponownie wybrali bo wstawienie nowej szyby to przedsięwzięcie ponad siły burmistrza, a w ogóle idzie lato to po co …...
2019-01-03 20:14 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink -2 adam
Cyt: "Urząd Miejski co roku czyni starania, aby na terenie miasta instalować nowe iluminacje świąteczne. " Dobre sobie. Ma gość poczucie humoru. Dziwnym trafem jakoś nie dotyczy to ul. Wrocławskiej. Być może, dlatego, że mieszkańcy Wrocławskiej odważyli się stanowczo przeciwstawić panu Burmistrzowi w temacie lokalizacji tzw. firmy śmieciowej na terenie po byłej coca coli? A swoją drogą to temat jakoś ucichł, oby na zawsze.
2019-01-02 17:54 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +3 eee
Może dlatego nie ma ozdób bo chodzi o te kopcące kominy na ulicy Wrocławskiej od żłobka do Orlenu. Czym ci ludzie palą bo nie wygląda to na węgiel.
2019-01-03 07:22 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować
Permalink +8 Troll
Trzeba przyznać - szacun, że jest odpowiedź. Ale leci szablonem jak ta lala :P jeszcze brakuje "dołożymy wszelkich starań aby ta sytuacja nie powtórzyła się w przyszłości "
2019-01-02 16:32 Odpowiedz Odpowiedz z cytatem Cytować

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież