Odprawa roczna w Komendzie Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej

poniedziałek, 14 styczeń 2019 12:15 Dział: Powiat Średzki
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej miała miejsce odprawa służbowa, w której uczestniczyli również przedstawiciele władz samorządowych oraz wymiaru sprawiedliwości. Była to okazja do podsumowania pracy średzkich funkcjonariuszy w 2018 r.

10 stycznia br. w Komendzie Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej odbyła się odprawa roczna z udziałem Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu nadinsp.Tomasza Trawińskiego oraz kierownictwa i funkcjonariuszy średzkiej komendy. W odprawie wzięli również udział przedstawiciele lokalnego samorządu: starosta średzki Krzysztof Szałankiewicz, burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński, wójt gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn oraz zastępca Prokuratora Rejonowego Marek Rogowski.

Odprawa rozpoczęła się złożeniem meldunku komendantowi wojewódzkiemu przez naczelnika Wydziału Prewencji.

Następnie Komendant Powiatowy Policji w Środzie Śląskiej nadkom. Dariusz Smoliński ocenił efektywność działań średzkiej Policji w 2018 roku oraz przedstawił priorytetowe przedsięwzięcia, jakie stoją przed jednostką w 2019 roku:

Priorytety w zakresie służby kryminalnej:
- Utrzymanie wysokiej wykrywalności w 7 wybranych kategoriach przestępstw, poprawa w zakresie przestępczości kradzieży pojazdów oraz uszkodzeń mienia,
- Utrzymanie wysokiej skuteczności w zakresie mienia zabezpieczonego osobom podejrzanym w postępowaniach prowadzonych przez Policję,
- Utrzymanie wysokiej skuteczności w zakresie poszukiwania osób zaginionych oraz poprawa skuteczności w zakresie poszukiwania osób ukrywających się przed organami ścigania zwłaszcza poszukiwanych Listami Gończymi,
- Kontynuacja działań w zakresie zwalczania przestępczości narkotykowej.

Priorytety w zakresie służby prewencyjnej:
- Kontynuacja działań w zakresie podwyższenia poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez ukierunkowanie działań na niechronionych uczestników oraz zwalczanie agresywnych zachowań na drogach,
- Dążenie do poprawy profesjonalizmu służb dyżurnych i zapewnienie szybszej reakcji na zdarzenia zaistniałe na terenie miasta i powiatu,
- Działania prewencyjne ukierunkowane na ochronę osób starszych nieporadnych życiowo oraz narażonych na przemoc w miejscu zamieszkania,
- Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa dla lokalnej społeczności. Trafnie zdiagnozowane przez policjantów zagrożenia wskazane przez lokalną społeczność oraz ich szybka eliminacja realnie wpływa na poprawę bezpieczeństwa w naszym powiecie. Wiemy już, że narzędzie jakim jest KMZB spełnia swoje zadanie, dlatego dalej będziemy popularyzować ją wśród mieszkańców.

Nadkom. Dariusz Smoliński omówił wyniki osiągnięte przez pion kryminalny, podkreślając przede wszystkim podniesienie skuteczności w zwalczaniu najbardziej uciążliwych przestępstw. Komendant wspomniał, że od 2016 roku systematycznie spada liczba przestępstw, a co za tym idzie, w jednostce prowadzonych jest mniej postępowań przygotowawczych. W 2016 roku wszczęć takich było 369, a w 2018 już tylko 305. Z roku na rok jesteśmy także skuteczniejsi. W 2018 roku poziom wykrywalności przestępstw osiągnął 52 %. To o blisko 8 % wyższy poziom, niż w poprzednich 12 miesiącach. Komendant przypomniał też realizacje ważniejszych spraw w minionym roku.

W kolejnej części szef średzkiej jednostki mówił wyniki pionu prewencji, a także przybliżył zadania realizowane przez funkcjonariuszy prewencji oraz ruchu drogowego, m.in. w ramach różnego rodzaju przedsięwzięć profilaktycznych takich, jak „Bezpieczne Ferie”, „Bezpieczne wakacje”, „Bezpieczna droga do szkoły”, czy też cykliczne akcje wpływające na poprawę bezpieczeństwa na drogach: „Pieszy kontra pojazd”, „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, czy „Trzeźwy poranek”.

Komendant podziękował zaproszonym gościom za dobrą współpracę i wspieranie się w dążeniu do poprawy stanu bezpieczeństwa na terenie powiatu średzkiego.

Następnie głos zabrali zaproszeni gości, którzy podkreślili wagę współpracy wszystkich lokalnych władz i instytucji działających na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu średzkiego.

Odprawę podsumował Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Tomasz Trawiński, który wysoko ocenił pracę średzkiej jednostki. Podziękował za wkład pracy funkcjonariuszom oraz pracownikom Policji. Podkreślił jednocześnie, że uzyskane wyniki nie byłyby możliwe bez dobrej współpracy z władzami samorządowymi oraz wymiarem sprawiedliwości.
Komendant zwrócił uwagę na kwestię wysokiego społecznego zaufania do Policji, poczucia bezpieczeństwa mieszkańców w miejscu ich zamieszkania oraz znaczenia funkcjonowania narzędzia, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Podkreślił też, jak ważny w służbie powinien być profesjonalizm podczas wykonywanych obowiązków.

Na zakończenie odprawy Komendant Wojewódzki Policji życzył zgromadzonym równie dużego zaangażowania w realizację nałożonych zadań w bieżącym 2019 roku.

(ms) / fot. policja

Komentarze (7)

This comment was minimized by the moderator on the site

***** żenada dziecko w przedszkolu wie jak zabeniać bezbieczenstwo niż policja

This comment was minimized by the moderator on the site

HAHA do jest szałosne co oni opisuja zabewniajom ludziom bezbieczenstwo A a tak naprawde robią sobie z nim co sobie nchdzą .***** bynajmnie mogli by nie głamać tylko naprawde robić do co piszą a nie ****** komuś w pabierach szkoda słow i jak tu i uwieżyć .NIech najpierw w klebią ze to do głowy i przeczydają regulamin co mogą pozdebować funkcjonariusze policji na służbie a dobiero tam pracowac

This comment was minimized by the moderator on the site

te zatroskane twarze naszych stróży prawa-widok bezcenny ,ale nie wiem dlaczego przypomina mi zebranie tzw. leśnych dziadków, jak onegdaj na zjezdzie PZPN-u za czasów G.Laty i jemu podobnych...
ps. do roboty,panowie...do ludu...na ulice...

This comment was minimized by the moderator on the site

EMI, odprawa była 10 stycznia a nie jak piszesz 10 lutego bo on dopiero przed nami. Materiał jest świeży i aktualny. Przeczytaj jeszcze raz. Miłego dnia.

This comment was minimized by the moderator on the site

Odprawa była 10 lutego... a mamy dziś 15 stycznia.. Fajnie :lol: :lol:

This comment was minimized by the moderator on the site

Mamy 15 stycznia a odprawa była 10 lutego. fajnie..

This comment was minimized by the moderator on the site

Mamy 15 stycznia, a odprawa odbyła się 10 lutego.. Haa haaa haaa fajnie..

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację