Ogromna "mikołajkowa paczka" trafiła do zwierzaków

sobota, 08 grudzień 2018 22:52 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Udało się! Dzięki inicjatywie mieszkanek naszego powiatu, "mikołajkowa paczka" trafiła do legnickiego schroniska dla zwierząt „Wiata Bezdomniaków”.

Zeszłoroczna akcja cieszyła się sporym zainteresowaniem, a do tymczasowego domu zwierząt dostarczono wiele darów. Kolejna inicjatywa przyniosła nadspodziewane rezultaty, do organizatorek trafiło mnóstwo podarunków. W akcji uczestniczyło wiele instytucji i firm, m.in. RULES firma handlowo- usługowa Leszek Ruciński oraz Sandra Raczyńska, salon fryzjerski „LOOKO”, przedszkole „Entliczek”, Szkoła Podstawowa w Rakoszycach oraz mieszkańcy powiatu średzkiego. Łącznie udało się zebrać 186,5 kg mokrej karmy, 163 kg suchej karmy, przekąski, legowiska, zabawki i wiele innych oraz 19 worków wypełnionych kocami i ręcznikami.

Wczoraj rano, Panie: Ewelina Gala, Katarzyna Spotek i Karolina Soplińska – Zębik, zawiozły "paczkę" do schroniska. Opiekunowie zwierzaków byli zaskoczeni sporym jej rozmiarem.

- Dziękujemy za wsparcie, które nam okazujecie. Za wszystkie akcje, zbiórki i pamięć o naszych podopiecznych. Doceniamy każdy gest i wszystkie dary, które nam przekazujecie – dziękowali pracownicy schroniska w Legnicy.

Z kolei inicjatorki podkreślają, że do każdej zbiorki podchodzą z sercem i ogromnym zaangażowaniem: - Ogromnie się cieszymy, że znalazło się tak wiele osób chętnych, które zechciały pomóc. Każda rzecz przyniesiona do naszych punktów zbiorczych, powodowała uśmiech na naszych twarzach.

Po kolejnej udanej akcji planują następną, być może i tym razem uda się stworzyć paczkę, a wielkanocny zając "dokica" do schroniska...  - Okres wiosenny, to czas higieny w schroniskach, na pewno opiekunowie oraz podopieczni ucieszą się z szamponów, obróżek, kropli na pchły i kleszcze... - mówią organizatorki.

(kb) / fot. eg

Ostatnio zmieniany sobota, 08 grudzień 2018 22:57

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

BRAWO ZA TAKIE INICJATYWY, OBY WIECEJ TAKICH JAK ROWNIEZ WIECEJ POMAGAJACYCH

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację