Okiem mieszkańca: środa spokojna, środa stojąca

wtorek, 05 czerwiec 2018 15:14 Dział: Listy / opinie
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wstaję rano… tego bólu opisywać nie trzeba. Poranna walka z dziećmi zakontraktowana na 8 rund, odliczamy KO i ruszam. Codziennie wieczorem powtarzam sobie, jutro idę na nogach, ale ciemna strona mocy, znana jako lenistwo pospolite jest silniejsza.

 

Wsiadam z nieletnimi terrorystami i ruszam… to chyba na tyle, bo pierwszy korek jest już na wysokości dworca. Dobrze, że dziś bez targu, bo targowi zakupoholicy nie patrzą na znaki, lecą „starym” przejściem i potrafią zepsuć poranek szybką przebieżką przed maską samochodu. Patrzę jak się ciągną przez te pasy i czuję delikatne przyśpieszenie tętna, nic wielkiego ot delikatne pobudzenie. - Boższzzze gdzie to wszystko lezie… Oczywiście jestem przeciętnym zjadaczem bigosu, więc kiedy innym razem to ja jestem pieszym, to samo myślę o tych leniach w samochodach, siedzą tylko w tej szklarni i marudzą…

Do kościelnej wieży to typowa rekreacja, po prawej wyprzedzające mnie dzieci idące do szkoły, po lewej zdjęcia „dawniej i dziś”. I tu mogli by coś zmienić, bo przejadły się. Może jakieś wiadomości regionalne większym drukiem? No cóż, pełzamy dalej… w tempie ruchu obrotowego ziemi dotoczyłem się na wysokość urzędu miasta, ciśnienie jest na tyle wysokie, że człowiek z chęcią by wpadł na mały sparing do urzędu miasta, to nic że miasto ma siatkę ulic niczym sycylijska wioska i nie ma możliwości zrobienia lepszej komunikacji, no ale to urzędnicy…, im zawsze coś się znajdzie „za kołnierzem”, jestem Polakiem! W 30 s znajduję 28 zarzutów dla dowolnie wybranego urzędnika.

Roland… górny rynek… starostwo… ojjjj! Jak ja bym tam zajrzał na chwilkę… w końcu to też urzędnicy i to ze starostwa, level jakby wyższy, 50 zarzutów w 30 sekund i to bez rozgrzewki…

I kiedy już jakby koła poszły w ruch, słyszę znajomy szum, włosy staja dęba… tak to ona, moja ukochana zamiatarka ulic, jestem jej fanem. Za każdym razem kiedy pojawia się na ulicy przed 08.00 umacniam się w uczuciach do niej. To, że ulice mają być czyste wcale nie musi oznaczać, że trzeba je sprzątać!

Toczymy się dalej…

Jeszcze tylko strażnik miejski przeprowadzi dzieci przez pasy i jestem pod szkołą, swoją drogą pomysł zaangażowania straży miejskiej do zabezpieczenia dróg do szkoły jest na medal. Naprawdę strzał w 10. Coś pozytywnego z rana, sam siebie nie poznaje…

A teraz wisienka na torcie porannej podróży, ul. Górna! Pal licho jak trafi się akcja na komandosa, szybki desant dzieciaka przed pasami i pojechał dalej, no ale jak zatrzymuje się samochód na zakazie i rodzic lub dziadek organizuje akcję „wysadź dzieciaka pod szkołą” (nie mylić z ISIS), to klękajcie narody. Parkuje samochód, wysiada, otwiera drzwi i pomaga wysiąść dzieciakowi, następnie obchodzi samochód i z drugiej strony bierze plecak, zakłada podrostkowi plecak, bacznie sprawdzając ułożenie odzieży, przeprowadza go przez pasy upewniając się czy coś nie jedzie, ale jak może coś jechać jak zablokował ruch?! Już w tym momencie wiesz, że posiadanie broni powinny być przywilejem każdego obywatela, cenisz fakt jak takie posiadanie ułatwiło by dzień i rozwiązało wiele problemów tego miasta. Pozostaje zacisnąć jedynki na kierownicy, aż ten… ten… obywatel przeprowadzi całą procedurę oddania swojej pociechy pod opiekę oświaty. Oczywiście 30 m dalej jest parking, ale życie było by zbyt proste.

Szybki zrzut, lecę dalej. 8 h pracy szybka powtórka pełzania, choć w mniejszym wymiarze… ufff teraz zakupy i wolne popołudnie. I kiedy myślisz, że o korkach wiesz wszystko, że cierpliwość to Twoje drugie imię, wchodzisz do Biedronki…

(lp) fot. Wime

Proponowane artykuły:

Ostatnio zmieniany czwartek, 09 sierpień 2018 22:59

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież