Oni zawsze znajdą chwilę na rozrywkę

wtorek, 27 listopad 2018 12:17 Dział: Środa Śląska
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jak co roku, uczniowie Technikum Informatycznego Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Wincentego Witosa w Środzie Śląskiej, zorganizowali Dzień Informatyka.

Przypada on pod koniec października. W tym dniu uczniowie TI mają chwilę czasu, aby oderwać się od lekcji programowania, systemów operacyjnych, urządzeń techniki komputerowej czy tworzenia witryn i aplikacji internetowych.

W wyczekiwanych przez nich czasie, wszyscy zasiadają przed komputerami, aby wyłonić „Najpotężniejszego i najsprytniejszego gracza gier internetowych”. W ciągu 8 godzin lekcyjnych uczniowie zmagają się w takich grach jak League of Legend i Counter Strike: Global Offensive. Ach... te emocje!

LoL
I miejsce - drużyna 2 TI
(Hubert Fedorczuk, Radosław Kozłowski, Jakub Muzyka, Paweł Orłowski, Damian Szczytowski)
II miejsce - drużyna 1 TI
III miejsce - drużyna 4 TI
IV miejsce - drużyna 3 TI

CS:GO
I miejsce - drużyna 2 TI
(Krystian Drozdowski, Kacper Jedziniak, Bartosz Kozak, Krzysztof Pośpiech, Konrad Rajczakowski)
II miejsce - drużyna 3 TI
III miejsce - drużyna 1 TI

 

Również i umysły techniczne w tym dniu znajdują coś dla siebie. Konkurencja składania komputera na czas, wymaga skupienia oraz jednocześnie przygotowuje uczniów do egzaminów potwierdzających kwalifikację w tym zawodzie. A odznaczenie „Mistrza Kompa” daje szacunek wśród młodocianych informatyków, a w tym roku zdobyła je drużyna z klasy IV TI.

Oczywiście rzadko kiedy można na tym kierunku spotkać dziewczęta, chodź trafiają się takie rodzynki i tu od razu obalamy mit, nie są przysłowiowymi chłopczycami! Więc i w tym dniu pomyślano o nich. Najczęściej na tabletach tworzą grafiki lub po prostu pomagają w tworzeniu strony internetowej szkoły lub fb fanpage.

Uczniowie swoje pasje komputerowe rozwijają w domu. W ten sposób powstają komputery złożone przez nich samych, a modyfikacje pozwoliły w związku ze 100-leciem Odzyskania Niepodległości Polski ustawić czerwone podświetlenia „bebechów” komputera.

Tymczasem,  uczniowie wrócili do zajęć szkolnych, aby zakończyć ten semestr z najwyższymi ocenami, a ponowny czas rozrywki powróci wiosną.

(kb/pzsp) / fot. pszp

Ostatnio zmieniany wtorek, 27 listopad 2018 12:22

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację