Oni zawsze znajdą chwilę na rozrywkę

wtorek, 27 listopad 2018 12:17
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jak co roku, uczniowie Technikum Informatycznego Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Wincentego Witosa w Środzie Śląskiej, zorganizowali Dzień Informatyka.

Przypada on pod koniec października. W tym dniu uczniowie TI mają chwilę czasu, aby oderwać się od lekcji programowania, systemów operacyjnych, urządzeń techniki komputerowej czy tworzenia witryn i aplikacji internetowych.

W wyczekiwanych przez nich czasie, wszyscy zasiadają przed komputerami, aby wyłonić „Najpotężniejszego i najsprytniejszego gracza gier internetowych”. W ciągu 8 godzin lekcyjnych uczniowie zmagają się w takich grach jak League of Legend i Counter Strike: Global Offensive. Ach... te emocje!

LoL
I miejsce - drużyna 2 TI
(Hubert Fedorczuk, Radosław Kozłowski, Jakub Muzyka, Paweł Orłowski, Damian Szczytowski)
II miejsce - drużyna 1 TI
III miejsce - drużyna 4 TI
IV miejsce - drużyna 3 TI

CS:GO
I miejsce - drużyna 2 TI
(Krystian Drozdowski, Kacper Jedziniak, Bartosz Kozak, Krzysztof Pośpiech, Konrad Rajczakowski)
II miejsce - drużyna 3 TI
III miejsce - drużyna 1 TI

 

Również i umysły techniczne w tym dniu znajdują coś dla siebie. Konkurencja składania komputera na czas, wymaga skupienia oraz jednocześnie przygotowuje uczniów do egzaminów potwierdzających kwalifikację w tym zawodzie. A odznaczenie „Mistrza Kompa” daje szacunek wśród młodocianych informatyków, a w tym roku zdobyła je drużyna z klasy IV TI.

Oczywiście rzadko kiedy można na tym kierunku spotkać dziewczęta, chodź trafiają się takie rodzynki i tu od razu obalamy mit, nie są przysłowiowymi chłopczycami! Więc i w tym dniu pomyślano o nich. Najczęściej na tabletach tworzą grafiki lub po prostu pomagają w tworzeniu strony internetowej szkoły lub fb fanpage.

Uczniowie swoje pasje komputerowe rozwijają w domu. W ten sposób powstają komputery złożone przez nich samych, a modyfikacje pozwoliły w związku ze 100-leciem Odzyskania Niepodległości Polski ustawić czerwone podświetlenia „bebechów” komputera.

Tymczasem,  uczniowie wrócili do zajęć szkolnych, aby zakończyć ten semestr z najwyższymi ocenami, a ponowny czas rozrywki powróci wiosną.

(kb/pzsp) / fot. pszp

Ostatnio zmieniany wtorek, 27 listopad 2018 12:22

Dodaj komentarz

Wulgaryzmy - to wyrazy lub wyrażenia, będące dosadnym, ordynarnym określeniem zjawisk, które można nazwać, używając słów neutralnych stylistycznie. Nie są konieczne aby wyrazić swoje uczucia, pragnienia czy poglądy!

Niedopuszczalne jest umieszczanie na łamach forum serwisu postów sprzecznych z prawem polskim i międzynarodowym, związanych z pornografią, używkami, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej itp. oraz treści faszystowskich, wulgarnych, propagujących przemoc, obrażających uczucia religijne, naruszających prawa autorskie lub prawa innych osób itp. Przypadki łamania prawa mogą być zgłaszane właściwym służbom.

Cenimy wolność słowa, ale z poszanowaniem godności. Nie wyśmiewaj i nie obrażaj. Nie prowokuj i nie atakuj nikogo swoimi wypowiedziami. Komentarze naruszające regulamin mogą być usuwane. Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

Przed umieszczeniem wpisu, zapoznaj się z REGULAMINEM oraz Polityką Prywatności. Dziękujemy!


Kod antyspamowy
Odśwież